Musztardowy czyli jaki? Wymieszaj brązowy z żółtym, dodaj odrobinę złotego i masz tak modny w tym sezonie kolor musztardowy. Obecny jest zwłaszcza w dzianinie i skórze, nie unika go także lejąca satyna. Donna Karan, Alesandro Dell’Acqua czy Dorothy Perkins poświęcili dużo miejsca ubraniom w tym odcieniu.

Kolor ten zwłaszcza pięknie komponuje się z morelową i oliwkową karnacją. Brunetki mogą go nosić, tak jak w kolekcjach Alesasndra, w wersji monochromatycznej. Nieważne czy planujesz spacer z psem czy wybierasz się na wielkie wyjście, od stóp do głów ubierz musztardowy. Hitem są rajstopy w złocistym odcieniu musztardowego.

Jednak, gdy jesteś blondynką, uważaj! Karnacja blondynek w zestawieniu z musztardowym nabiera zimnego, szarawego odcienia. Nie martw się jednak, gdyż możesz łączyć go z innymi kolorami: czarnym, granatowym, zielonym, fioletowym, a nawet jak u Bottegi Venety z różowym!
Ciekawy, a jednocześnie trudny kolor musztardowy pozwala na wiele kombinacji, pozwala nam się bawić modą. Świetny kolor na jesień i zimę.


Autor: Małgorzata Bulaszewska