8 czerwca na konferencji w Kalifornii Apple zaprezentowało iPhone'a 3GS. Urządzenie ma kamerę o rozdzielczości 3,2 megapiksela z autofokusem, wbudowany kompas i kamerę do rozmów video. Wszystkie nagrania będzie można przesyłać bezpośrednio na YouTube. Telefon ma być nawet dwukrotnie szybszy oraz ma posiadać mocniejszą baterię. Podczas konferencji stwierdzono, że na  iPhone 3GS będzie można oglądać nagrania video do 10 godzin lub odtwarzać muzykę do 30 godzin.
Jednak to nie wszystko. Apple również zamontował opcję do zdjęć makro, gdzie będziemy mogli robić fotki z odległości 10 centymetrów. W San Francisco firma pokazała nawigację GPS, MMSy oraz tryb Voice Control odpowiadający za kontrolę odtwarzania muzyki czy odbierania rozmów.
Również i wygląd troszkę się zmieni. W nowym modelu ma nie być metalowej ramki wokół przedniej części iPhone’a. Pojawi się również charakterystyczne dla laptopów i komputerów świecące logo Apple, a także aplikacja, która będzie pozwalała na nawigację przy użyciu modułu GPS. iPhone najprawdopodobniej pojawi się w sklepach od 19 czerwca w USA, Francji, Niemczech, Włoszech, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Kanadzie, a od 9 lipca w Polsce!
Plotki głoszą, że być może pojawią się już wkrótce kolorowe iPhone.

To, co jednak głównie ma przyciągać klientów do tego produktu, to cena. Najtańsza wersja iPhone'a 3GS z 16 GB pamięcią będzie kosztować 199 $, a 32GB - 299 dolarów.