Malarstwo w Polsce wciąż nie jest rzeczą codzienną, nie mówimy codziennie o obrazach, tak jak zwykliśmy to robić w przypadku filmu, czy muzyki. A przecież wszystkie trzy dziedziny reprezentuje wspólny "szeroki" termin- sztuka. No właśnie, czy to aby nie dziwne, że mimo, iż mamy wyśmienitych malarzy, to temat malarstwa, czy rysunku nadal jest zarezerwowany głównie dla znawców lub pasjonatów? Czy potrafimy sobie wyobrazić, że rzesze ludzi wybierają galerię sztuki zamiast kina, jako miejsce rozrywki?

 

img_8094_400

Na szczęście, dzięki Internetowi, jest coraz większa możliwość dla artystów pokazania swoich prac szerokiej, a wręcz nieograniczonej w liczbie, publice. Takie strony przyczyniają się do tego, że nie trzeba być "sztywniakiem", żeby poznawać sztukę malarską i cały jej dorobek, który kształtuje młode pokolenie.

img_8077_400

Bardzo dobrym przykładem takiej strony, jest ta tworzona przez Izę Kostiukow. Malarstwo to jej pasja, którą z sukcesami realizuje od czasów liceum. Uczęszczała do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kole, które ukończyła otrzymując dyplom z wystawiennictwa w 1985 roku. W roku 1988 postanowiła zacząć studia na ASP w Poznaniu. 5 lat później otrzymała duplom z rysunku i malarstwa w pracowni prof. Jacka Jagielskiego. Obecnie pracuje w Koninie w Galerii Sztuki Wieża Ciśnień, w której prowadzi pracownię rysunku i malarstwa, organizuje plenery artystyczne oraz uczestniczy w wystawach krajowych i międzynarodowych.
Ma w swoim dorobku liczne wystawy, m.in.: w Kole, Karpaczu, Olsztynie, czy Poroninie.

 

img_8104_1_400


Dlaczego warto odwiedzić stronę? Odpowiedź jest prosta- właśnie dlatego, że strona jest prosta! Brak tu rozdmuchanych metafor i peanów na cześć sztuki, czy samej artystki. To strona, którą tworzy jej główna zawartość, czyli malarstwo oraz rysunek.

Zarówno dział "Rysunek", jak i "Malarstwo" zostały opatrzone krótkimi, ciekawymi sentencjami Kandyńskiego. W "Malarstwie" znajdziemy obrazy pogrupowane według pięciu tematów- Metamorfozy Senne, Sny, Tunezja, Suwalskie Inspiracje oraz Inne.
Drugi dział zawiera dwie galerie, w których możemy znaleźć rozmaite rysunki- kolorowe, czarno-białe, mniejsze lub większe.
Dodatkowo w dziale "Plenery" możemy obejrzeć zdjęcia z różnych eventów malarskich odbywających się pod gołym niebem.

 

img_8100_400

Podsumowując, każdy, kto choć odrobinę czuje w sobie pociąg do sztuki lub chciałby sprawdzić, czy malarstwo go kręci, powinien odwiedzić tę stronę. Nie wychodząc z domu można obcować ze współczesną sztuką traktując ją jako nową formę rozrywki, która kto wie, może po pewnym czasie ma szansę przerodzić się w pasję.

Więcej ciekawych prac i informacji o artystce znajdziecie na: www.izakostiukow.netgaleria.pl

Zapraszamy również do obejrzenia wernisażu:

http://www.konin.pl/index.php?id=105&news_id=3332

http://www.ckis.konin.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=474:iza-kostiukow&catid=40:wc&Itemid=74