Osiem ćwiczeń pomoże ci zmniejszyć obwód talii, ujędrni pupę i uda tak, że w dopasowanych dżinsach wyglądać będziesz ponętnie i apetycznie. Pamiętaj, by do ćwiczeń dodać zbilansowaną dietę.

To ćwiczenia, które uwielbiają światowe gwiazdy, bo skutecznie ujędrniają pośladki, wyszczuplają uda i wzmacniają mięśnie brzucha. Dzięki temu treningowi, pobudzisz ciało do spalania tkanki tłuszczowej.
Wykonuj program co najmniej trzy razy w tygodniu, robiąc po 2–3 serie każdego ćwiczenia. Aby zwiększyć ilość spalanych kalorii, rób najwyżej 30 sekundowe przerwy pomiędzy seriami i powtórzeniami.

Kółka nogami
Usiądź na podłodze, oprzyj na niej przedramiona i unieś wyprostowane nogi ok.30 cm ponad ziemię. Wciągnij brzuch i wyprostuj kręgosłup. Napnij uda i wysuń palce stóp do przodu. W takiej pozycji zrób 12 dużych okrążeń w prawą stronę, a potem w lewą.

Unoszenie nogi z ciężarkami
Stań na prawej nodze z ciężarkami od 2,5 do 5 kg w każdej ręce. Unieś lewą nogę kilka centymetrów nad ziemię. Następnie trzymając prosty kręgosłup, unieś lewą nogę, pochylając się do przodu tak, aby ciało znalazło się w pozycji prawie równoległej do podłogi. Ramiona są w pozycji prostopadłej do barków. Powróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie 12 razy, następnie zmień nogę.

Wypady w bok
Stań w rozkroku na szerokość bioder. Ugnij nogi pod kątem 45 stopni tak, by kolana były ponad stopami. Następnie, z tej pozycji zrób wypad w bok prawą nogą, cały czas zachowując ugięte kolana. Powróć do pozycji w rozkroku i wykonaj wypad lewą nogą. Zrób po 10 wypadów na lewą i prawą stronę.

Zgięcia tułowia z obciążeniem
Stań z ciężarkami od 2,5 do 5 kg w rozkroku na szerokość bioder. Zegnij ramiona i unieś ręce na wysokość barków tak, by palce dłoni skierowane były na zewnątrz. Trzymając lekko ugięte kolana, zegnij tułów do pozycji równoległej do podłogi. Następnie powróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie od 8 do 10 razy.

Wypad w przód z uniesionymi ramionami
Stań w rozkroku na szerokość bioder. Następnie zegnij prawe kolano, unieś nogę tak, by udo było równoległe do podłogi. Potem unieś wyprostowane ramiona i połącz je ponad głową. Z tej pozycji wykonaj wypad w przód, zatrzymaj pozycję na pięć sekund, po czym wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie od 10-12 powtórzeń na każdą nogę.

Pozycja deski z unoszeniem nóg
Połóż się na brzuchu na podłodze. Następnie unieś ciało na palce stóp, utrzymując ciężar ciała na przedramionach - pozycja deski. Ściągnij łopatki do siebie i w dół. Napnij brzuch, nogi i pośladki. Twoje ciało powinno stanowić linię prostą. Następnie unieś prawą nogę 20 centymetrów nad ziemię. Zatrzymaj ją w górze na minutę. Po czym powróć do deski. Zmień nogę i powtórz na drugą stronę. 

Wypad na podwyższenie
Stań z ciężarkami w rękach od 2,5 do 5 kg przed stepem, schodkiem lub innym stabilnym podwyższeniem. Zrób wypad prawą nogą na step, tak by kolano było ugięte pod katem 90 stopni. Następnie dołącz do tej pozycji lewą nogę i wykonaj przysiad na stepie i zatrzymaj na dwie sekundy. Potem powróć do pozycji wyjściowej. Zrób 10-12 powtórzeń na każdą nogę.

Unoszenie nóg w pozycji leżącej
Połóż się na podłodze na brzuchu. Następnie unieś wyprostowane, napięte nogi nad ziemię. Wciągnij brzuch, napnij pośladki i utrzymaj pozycję przez 5 sekund. Po czym opuść nogi, nie dotykając do podłogi i powtórz ćwiczenie od 10 do 15 razy

Więcej na kalorynka.pl