Piersi to niewątpliwie jeden z najwspanialszych atutów każdej kobiety. Niestety badania jednogłośnie donoszą, iż większość z nas nie potrafi ich eksponować. Najczęściej popełniamy błędy w doborze swojego rozmiaru – wybieramy zbyt luźne obwody i za małe miseczki. Niestety aż 70% kobiet, które źle dobierają biustonosze odczuwa z tego powodu ból. Sprawa jest dosyć poważna – w dłuższej perspektywie, źle dobrany biustonosz prowadzi do utraty jędrności i pięknego kształtu naszego biustu.

Jak sprawdzić, czy Twój stanik dobrze leży?

Czym kierować się przy kupnie nowego biustonosza?

Zasada jest prosta - mniejszy obwód i większa miseczka!

Najlepszą metodę na dobranie odpowiedniego rozmiaru przedstawiły nam Wysokie Obcasy w numerze z 15.03.2008:


1. Zmierz się krawiecką miarką (bardzo ściśle) pod biustem. Od otrzymanego wyniku odejmij 5 cm, a następnie zaokrąglij w dół do wymiaru stanika. Przykład: pod biustem masz 69 cm. 69 – 5 = 64. Zaokrąglasz w dół, a więc szukasz stanika o obwodzie 60 cm.


2. Zmierz się dość luźno w biuście. Porównaj pomiary dokonane nago i w miękkim staniku, wybierz ten większy.


3. Znajdź w internecie tabelę rozmiarów (np. www.e-bieliznakobieca.pl/tabele-rozmiarów/) i odszukaj wielkość swojej miseczki. Wypadnie na przecięciu dwóch wymiarów – „obniżonego” obwodu pod biustem i obwodu w biuście.

Pamiętajcie drogie Panie:

- Biustonosz nigdy nie może przesuwać się w żadną stronę – musi ściśle przylegać do ciała!


- Idealny obwód biustonosza to taki, do którego będziemy w stanie włożyć maksymalnie jeszcze dwa palce – taki obwód jest w stanie podtrzymać aż 80% biustu (resztę załatwią miseczki)

- Pamiętaj! Różni producenci bielizny stosują różną rozmiarówkę – nigdy nie bój się eksperymentować. Przykładowo w naszym sklepie internetowym – Rozmiarówka producenta „Kinga” z kolekcji Sophie Verney dla Pań noszących większe rozmiary, różni się od rozmiarówki producenta Gaia, stworzonej również dla ‘biuściastych’ Pań.


- Biustonosz zawsze należy zakładać pochylając się do przodu (jedną ręką odchylając fiszbinę, drugą zbierając pierś do miseczki.

Jeśli decydujesz się na zakup w naszym sklepie internetowym z bielizną damską, pamiętaj, że zawsze masz możliwość wymiany zakupionego towaru! Przy składaniu zamówienia, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości – zadzwoń bądź napisz maila, z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Zapraszamy na stronę: http://www.e-bieliznakobieca.pl/pl/