Od kilku sezonów zimy w Polsce oszczędzają nas, choć z punktu widzenia narciarzy nie jest to zapewne pozytywny trend. Nasza skóra jest jednak bardziej zadowolona, gdy nie narażamy jej za często na zbyt niskie temperatury. Po zimie, nawet łagodnej, warto zafundować sobie specjalne zabiegi, aby wiosnę przywitać w dobrej kondycji.

Korzystając z mniejszego narażenia na ultrafiolet, koniecznie zacznijmy pielęgnację skóry od pilingów. Ułatwią one penetrację substancjom nawilżającym, usuną szarość z twarzy i odżywią skórę. Jeżeli nie chcemy działać powierzchownie i osiągnąć właściwy efekt, trzeba powtórzyć piling 4 do 6 razy lub jednorazowo zadziałać głębiej. Piling dobieramy do rodzaju cery tak, aby dodatkowo cerę naczynkową wyciszyć, a łojotokową znormalizować.

Druga obowiązkowa procedura po zimie to nawilżanie. Oprócz pielęgnacji domowej zastosujmy mocno działające zabiegi z kwasem hialuronowym. Moim pacjentkom zalecam jednorazowy zabieg Hydrobalans, który na kilka miesięcy spektakularnie nawilża nawet bardzo przesuszoną i podrażnioną skórę. Zabieg polega na podaniu mikrokaniulą, a więc bezboleśnie i bez siniaczków, stabilizowanego kwasu hialuronowego o wybitnie naprawczych właściwościach. Naturalny efekt wygładzenia i nawilżenia zapewnia mu wierne fanki.

Jeśli zimą nie korzystałyśmy z kremów z filtrem, teraz koniecznie trzeba je powoli wyciągać z szuflady.

 

Dr n. med. Ewa Żabińska, specjalista dermatolog

W 1997 roku ukończyła wydział lekarski Collegium Medicum UJ w Krakowie. Po studiach rozpoczęła pracę w Klinice Dermatologii, gdzie uzyskała specjalizację z zakresu dermatologii oraz stopień doktora nauk medycznych. W ciągu 10 lat pracy w Klinice zdobyła szeroką wiedzę i doświadczenie praktyczne w diagnozowaniu i leczeniu chorób skóry. Jest współautorem wielu publikacji medycznych.

Już w trakcie stażu podyplomowego czynnie zajmowała się medycyną estetyczną, wykonując zabiegi pod okiem doświadczonych chirurgów plastyków. Obecnie sama szkoli lekarzy w zakresie zabiegów dermatologii estetycznej.

Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, Europejskiego Stowarzyszenia Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej (European Society for Cosmetic & Aesthetic Dermatology - ESCAD).

Stałe uczestnictwo Dr Ewy Żabińskiej w konferencjach, szkoleniach i warsztatach krajowych oraz międzynarodowych sprawia, że zakres zabiegów i sposobów ich wykonywania jest stale poszerzany i udoskonalany.

Perfekcyjne wykonanie zabiegu, bezpieczeństwo i komfort pacjenta to cele nadrzędne codziennej pracy dr Ewy Żabińskiej.

Klinika Medycyny Estetycznej „Czas Kobiety”

ul. Urzędnicza 51/3, Kraków

tel.: 608 40 47 40, 12 44 55 799

email: gabinet@czaskobiety.com

www.czaskobiety.com