Na szczęście nie musisz tego robić codziennie! Wystarczy odrobina sprytu i dobra chłodziarko-zamrażarka.

Odpowiednio opisane

Sposobów na właściwe przechowywanie żywności dla dziecka jest wiele. Zacznijmy od tych najprostszych, jakimi są torebki foliowe. Ponieważ większość sezonowych warzyw i owoców można mrozić, skorzystajmy z tego. Niezależnie, czy mrozisz je w całości, czy też jako gotowe przetwory, warto robić to w przezroczystych torebkach, dostępnych w każdym sklepie. Dobrze jest opisać każdą z nich nie tylko nazwą znajdujących się w niej produktów, ale też datą ich zamrożenia. Nie dość, że nie będziesz mieć problemów z odnalezieniem właściwych owoców i warzyw, to jeszcze zapanujesz nad ich terminem przydatności. Nic się nie zmarnuje!

Rozmroź, zblenduj i gotowe

Przygotowanie zupek przecierowych dla dziecka może zająć sporo czasu, ale wcale nie musi. Nieważne, czy będzie to krem z marchewki, pomidorów czy dyni. Po prostu odpowiednio wcześniej przygotuj wszystkie składniki, podziel na porcje i zamroź je. Kiedy będziesz chciała przygotować zdrowe danie szybko i sprawnie, wyciągnij torebkę, rozmroź i zblenduj. Zdrowy posiłek gotowy! Podobnie możesz zrobić z owocowymi koktajlami czy shake’ami – ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia.

Zdrowe przekąski

Twoje dziecko lubi lody? Warto mieć w zamrażarce gotowe składniki na domowe lody. Wystarczy je tylko rozmrozić, zmiksować, zmieszać z sokiem owocowym i znów schować do zamrażarki. Myślisz, że zajmie to zbyt dużo czasu? Nie musi tak być, jeśli masz sprzęt z funkcją szybkiego mrożenia, która umożliwia natychmiastowe obniżenie temperatury w zamrażarce. Pozwala to na zamrożenie w krótkim czasie świeżych produktów i zachowanie ich wszystkich walorów smakowych (więcej dowiesz się tutaj: http://www.indesit.pl/).

Kiedy przygotowujesz przetwory, warto zaopatrzyć się w więcej słoiczków do weków. Są one bardzo wygodne do przechowywania kruchych i owsianych ciasteczek. Dzięki szczelnemu zamknięciu nie tracą one swoich walorów smakowych i dłużej pozostają świeże.

Możesz być supermamą i nie tracić dużo czasu na przygotowywanie zdrowych i pysznych posiłków. Przecież lepiej spędzić go na zabawach z dzieckiem i rozwijaniu jego zainteresowań!