Na kondycję skóry w dojrzałym wieku pracujemy tak naprawdę już od 20. roku życia. Wszystkie nasze zaniedbania pielęgnacyjne prędzej czy później odbijają się na stanie cery. Stopniowa utrata jędrności, elastyczności, drobne zmarszczki - to pierwsze objawy procesów, które nieuchronnie prowadzą do starzenia się. Co zrobić, aby temu zapobiec?

Wielu kobietom pielęgnacja przeciwzmarszczkowa kojarzy się głównie ze stosowaniem odpowiedniego kremu i ewentualnie maseczki. Często nie zadajemy sobie sprawy jak bardzo na przestrzeni ostatnich lat zwiększyła się oferta kosmetyków anti-aging, tych likwidujących i przede wszystkim tych zapobiegających starzeniu się skóry.

Już na etapie oczyszczania możemy stosować preparaty zwiększające produkcję kolagenu i elastyny – głównej broni w walce z przedwczesnymi zmarszczkami. Doskonałym zestawem jest Przeciwzmarszczkowa pianka do mycia twarzy Neoglis – przeznaczona do codziennego stosowania i Diamentowy peeling firmy Leim (1 lub 2 razy w tygodniu).

kosmetyki przeciwzmarszczkowe

Po dokładnym oczyszczeniu cery, możemy zaaplikować silniejsze substancje odżywcze i regenerujące. Jeden lub 2 razy w tygodniu, bezpośrednio po peelingu powinnyśmy nałożyć serum i maseczkę. Na zakończenie zabiegu i w codziennej pielęgnacji – tradycyjnie krem.

Serum to ogólna nazwa dla produktów zawierających wyjątkowo duże stężenie substancji aktywnych. Taki kosmetyk może mieć formę:
- żelu lub kremu – jak np. Serum pod oczy na bazie roślinnych komórek macierzystych – Guam,
- kapsułek – np. Kapsułki przeciwzmarszczkowe Beauty Pearls B-Effect,
- wypełniacza/korektora zmarszczek – np. Talika Line Solution,
- bazy pod makijaż – np. Retinol Flash, serum pod makijaż marki Leim.
Serum możemy nakładać pod maseczki, makijaż, a nawet pod krem podczas porannej lub wieczornej pielęgnacji.

kosmetyki przeciwzmarszczkowe

Maseczki przeciwzmarszczkowe często występują w formie gotowych płatów, najczęściej uwalniających kolagen, kwas hialuronowy lub retinol. Przykładem takiego kosmetyku jest Shiseido Benefiance Pure Retinol Instant Treatment Eye Mask. Inne produkty to tradycyjne maseczki w kremie lub żelu, np. Neoglis Beauty lift mask, Leim Retinol defence mask lub niezwykle popularna Maska jonowa, która dzięki zjawisku dyfuzji jonów błyskawicznie dostarcza skórze wszelkich niezbędnych do prawidłowego działania substancji odżywczych.

kosmetyki przeciwzmarszczkowe

Warto pamiętać również o starych dobrych kremach przeciwzmarszczkowych. Tutaj wybór jest naprawdę ogromny – radzimy postawić na skuteczne preparaty z retinolem, kwasem glikolowym i komórkami macierzystymi. Poniżej kilka przykładów:

kosmetyki przeciwzmarszczkowe

Więcej na temat wszystkich opisanych w artykule kosmetyków przeciwzmarszczkowych znajdziecie TUTAJ.

Przypominamy również, że w ciao.pl ostatnio zwiększyło swoją ofertę o ponad 2000 perfum, najlepszych i najbardziej znanych światowych marek!

kosmetyki przeciwzmarszczkowe

Zapraszamy na zakupy! www.ciao.pl

Anna Wydra
mgr kosmetolog
ekspert drogerii internetowej ciao.pl
www.ciao.pl