To już ostatni, trzeci trymestr, brzuch jest widoczny, możesz już znać płeć dziecka, a na pewno widziałaś je na ultrasonografie. Jednym słowem, tuż, tuż moment, który wydawał ci się tak odległy. Co zrobić aby zbliżający się termin porodu był dniem, w którym wszystko dopięte jest na ostatni guzik?
Szkoła rodzenia


Nie taki poród straszny, jak go wszyscy malują. Aby się o tym przekonać i być w pełni gotową, koniecznie trzeba wybrać się do szkoły rodzenia. Pod okiem profesjonalistów dowiesz się, jak oddychać i jak zmniejszyć ból towarzyszący porodowi. Dowiesz się również, jak wygląda karmienie i jaką dietę karmiącej mamy zastosować. Można wybrać się na takie zajęcia razem z partnerem, który dzięki temu będzie lepiej rozumiał, jak pomóc ci w razie potrzeby.

Depilacja


Depilacja okolic intymnych przed porodem jest dobrym pomysłem, gdyż i tak wydarzy się to w szpitalu. Jak wiadomo, może być to wykonane nie tak delikatnie, jak zrobimy to same, ponadto krępujący może być fakt, że robi to położna. Warto być na to przygotowanym zawczasu i samodzielnie o siebie zadbać.

Zakupy

O tym rodzice zwykle myślą już od pierwszych dni pozytywnego wyniku testu. Oczywiście jest to też związane z kosztami – nie jest tajemnicą, że przygotowanie do przyjęcia na świat malucha nie jest tanie. Warto się rozejrzeć, czy nasi znajomi nie mają potrzebnych sprzętów, które leżą bezsensownie w piwnicy.

O czym koniecznie trzeba pamiętać?

Wózek. Tu wybór jest ogromny. Koniecznie z uwagą sprawdź oferty i przemyśl wybór, bo wózek to inwestycja. Nie może być nieudana.

Laktator
. nie zapominaj, że od dnia porodu dużą część twojego czasu będzie zajmowało karmienie piersią. Zaopatrz się w stanik do karmienia i laktator, które pomogą ci w tym zadaniu.
W sklepach dostępny jest szereg sprzętów ułatwiających życie młodym rodzicom. Kup torby na spacery, nosidełko (albo ekologiczną chustę), pieluchy, smoczki i niezbędne ubrania. Wiele przydatnych akcesoriów dostaniesz zapewne w prezentach.


Lepiej dobrze przygotować się do dnia, na który czekasz od miesięcy. Stres będzie duży i myślenie o akcesoriach będzie ostatnią rzeczą, którą powinnaś się zajmować.