Chłód, zwiększona wilgotność powietrza i zimny wiatr zdecydowanie pogarszają nasz komfort cieplny, sprzyjając przechłodzeniu organizmu.
Podczas wdychania chłodnego powietrza, dochodzi do ograniczenia przepływu krwi w błonie śluzowej dróg oddechowych, co osłabia jej mechanizmy obronne przed drobnoustrojami chorobotwórczymi. Na to tylko czekają bakterie i wirusy.
Aby skutecznie zapobiegać infekcjom warto stosować zioła, które od pokoleń są naturalnym sposobem na walkę z różnymi dolegliwościami.

Obecnie zioła znajdują szerokie zastosowanie w lecznictwie i kosmetyce, zarówno do zabiegów zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Zioła z powodzeniem stosowane są w leczeniu wielu chorób i dolegliwości i tak na przykład łagodzą stany zapalne, pomagają zwalczać ból, wspomagają trawienie, polepszają nastrój, samopoczucie.
Stosowanie ziół wymaga sporo czasu, by zobaczyć ich dobroczynne działanie, ale też warto dodać, że nie trzeba się martwić o skutki uboczne, co przy stosowaniu leków jest bardzo częste.

Ze względu na szerokie zastosowanie i dostępność wybraliśmy 3 zioła:

1. Kwiat lipy

Kwiat lipy słynie ze swoich leczniczych właściwości. Wykazuje działanie antybakteryjne oraz przeciwzapalne, łagodzi swędzenie i pieczenie skóry. Przyjemny, słodki zapach kwiatu lipy odświeża i pozwala poczuć się komfortowo.
Kwiat lipy działa również napotnie i przeciwgorączkowo, osłaniająco na przewód pokarmowy. Jak tylko pojawiają się pierwsze objawy przeziębienia, warto zaparzyć herbatę, by przeciwdziałać wirusom. Herbata z lipy stosowana jest również w owrzodzeniu dwunastnicy, a także działa przeciwzapalnie.
Kwiat lipy zalecany jest również przy nerwicach, stresie, zmęczeniu, po kolejnym ciężkim dniu w pracy. Szczególnie jeżeli ciężko zasnąć, warto przygotować kąpiel z naparu kwiatu lipy - zawarte w nim olejki eteryczne ukoją nerwy, zmniejszą napięcie wywołane stresem.

2. Werbena cytrynowa

Wyciąg z werbeny znany jest z posiadania silnych właściwości przeciwzapalnych, antybakteryjnych i antygrzybicznych. Posiada właściwości regulujące cykl menstruacyjny. Delikatny cytrynowy zapach werbeny zwalcza stany bólowe i pomaga w stanach napięcia nerwowego. Herbatka z werbeny pozwala ograniczyć namnażanie wirusów grypy, bakterii Escherichia coli oraz pomaga w walce z pasożytami. Wzmacnia układ nerwowy, uspokaja psychikę, redukuje stres. Dzięki zawartości werbaliny regularnie pita herbata z werbeny przynosi ulgę także przy migrenach, nerwobólach, pomaga regenerować i osłaniać komórki. Napar z werbeny działa także rozkurczowo na mięśnie gładkie, wspomaga trawienie, pomaga przy nieprawidłowej pracy wątroby czy zaburzeniach żołądkowo-jelitowych. Ze względu na działanie moczopędne poprawia pracę nerek i likwiduje obrzęki, a w medycynie ludowej była stosowana jako lek na kamienie moczowe.

3. Babka lancetowata

Liść babki lancetowatej stosowany jest głównie jako środek wykrztuśny i rozkurczający mięśnie gładkie górnych dróg oddechowych. Pomaga również pielęgnować nawet najbardziej wrażliwą skórę. Dzięki swoim łagodzącym właściwościom przeciwdziała odparzeniom i stanom zapalnym. Dodatkowo, wykazuje działanie przeciwbakteryjne, pomaga w gojeniu się ran, łagodzi objawy chorób skóry.

Babka lancetowata stosowana jest również przy kobiecych infekcjach intymnych, które pojawiają się u kobiet w różnym wieku, często wystarczy obniżona odporność (najczęściej w trakcie przeziębienia) lub kąpiel w basenie, by nabawić się stanu zapalnego czy infekcji grzybiczej.

Jeśli narzekasz na powracające infekcje intymne, zwróć uwagę, aby artykuły higieniczne, których używasz, były szczególnie przyjazne tym okolicom – tak jak podpaski i wkładki z nowej linii Bella Herbs – które dzięki wzbogaceniu babką – mogą być stosowane nawet przy szczególnie wrażliwej skórze.
Dobroczynna moc kryjąca się w ziołach stała się inspiracją do powstania nowej linii podpasek i wkładek higienicznych – Bella Herbs. W skład linii BELLA HERBS wchodzą 3 rodzaje podpasek oraz 3 rodzaje wkładek – delikatnie aromatyzowane podpaski i wkładki z werbeną lub kwiatem lipy oraz bezzapachowe - wzbogacone babką lancetowatą. Delikatna i miękka włóknina extra soft, która pokrywa produkty, zapewni poczucie czystości i naturalności. Dzięki nowoczesnej formule chłonności Magic Gel, podpaski i wkładki z linii Bella Herbs gwarantują długotrwałe uczucie świeżości oraz skuteczną neutralizację intymnych zapachów.

herbs_babka_670herbs_lipa_670herbs_werbena_670

 

Więcej na www.laboratoriumziol.pl oraz www.bella.pl