Nie da się tego zrobić bez choćby minimalnej wiedzy w tym temacie. Przyda się ona zresztą nie tylko laikom, ale też tym, którzy już coś tam wiedzą. Porządną garść informacji zaserwował właśnie serwis Skąpiec.pl, który przedstawił obszerny raport o ekspresach do kawy. Znajdziemy w nim nie tylko szczegółowe kryteria wyboru, jakimi kierowali się internauci, ale też fachowe porady m.in. baristy, który na kawie zna się jak mało kto.

Od czego zatem zacząć poszukiwania? Przede wszystkim musimy określić, co ma dla nas znaczenie. Czy ważny jest dla nas producent czy rodzaj ekspresu? A może jedno i drugie? Jak się okazuje, właśnie te kryteria były najważniejsze dla osób, które rozglądały się za odpowiednim modelem. To dopiero jednak początek tego, na co warto zwrócić uwagę. Pozostaje jeszcze bowiem pojemność, moc, funkcje dodatkowe czy cena, chociaż ta ostatnia zdaje się nie mieć dla nas kompletnie znaczenia. Tak przynajmniej wynika z raportu.

Mimo że mamy różne oczekiwania wobec takiego sprzętu, to zapoznanie się z wyborami innych może nam wiele ułatwić, a przynajmniej skierować naszą uwagę w stronę konkretnego ekspresu lub nawet kilku. Raport Skąpiec.pl przynosi także informacje o topowych ekspresach. Ranking obejmuje 10 modeli, ale pierwsze trzy pozycje należą do Saeco Xsmall HD8743, DeLonghi Ecam23.450S oraz Zelmer 13ZO14 Piano.