Zanim nastała era szaleńczego postępu technologicznego, zegarki były jedynie narzędziem pozwalającym określić czas. Obecnie zdecydowana większość urządzeń, których używamy na co dzień, posiada już wbudowany w siebie czasomierz: telefony komórkowe, komputery, sprzęt hi-fi, odtwarzacze MP3 czy skończywszy na sprzęcie AGD jak kuchenki elektryczne. Mimo upływu czasu, nie ulega jednak wątpliwości, że elegancki zegarek na ręce mężczyzny pełni również funkcję biżuterii określającej status, gust i klasę właściciela. Światowej sławy styliści bardzo często radzą, aby mieć kilka zegarków na różne okazje. Według nich w szafie eleganckiej osoby powinny znaleźć się zarówno zegarki sportowe, codzienne jak i wizytowe. W dobie kryzysu nie każdy może pozwolić sobie na taki wydatek, stąd większość z nas musi zadowolić się jednym zegarkiem na wszystkie okazje. Podpowiemy Wam jak wybrać ten najbardziej uniwersalny, gdyż zakup takiego właśnie zegarka, to nie jest wbrew pozorom taka prosta sprawą. Dowodem są m.in. setki modeli w kategorii zegarki w porównywarkach cen.

Uniwersalny zegarek. Jak wybrać?

Przede wszystkim weźmy pod uwagę kolorystykę naszych codziennych ubrań. Najbardziej uniwersalne kolory to srebrny i czarny. Zegarki w takich właśnie barwach pasują zarówno do jeansów i adidasów, jak i garnituru. Nie zapomnijmy o zwróceniu uwagi na bardzo ważną rzecz, jaką jest rozmiar koperty. Zegarek zbyt masywny na szczupłej ręce może bowiem wyglądać mało elegancko.  

Zegarki to również doskonałe dodatki, które z powodzeniem zastąpią tradycyjną biżuterię, dlatego wykonywane są z wielu materiałów, takich jak stal szlachetna, tworzywo sztuczne, a coraz częściej także prawdziwe drewno. Pamiętajmy jednak, by dobierać zegarek tak, aby podkreślał nasz unikalny styl.

Wybór zegarka pasującego na każdą okazję niesie ze sobą konieczność podjęcia decyzji w kwestii jego typu, stylu, wielkości koperty, rodzaju szkiełka, koloru paska, mechanizmu, dzięki któremu działa oraz ewentualnie funkcji dodatkowych. Zegarek na czarnym pasku, czy na brązowym? Z małą tarczą, czy może większą, zwracającą uwagę wszystkich dookoła? Wydaje się, że uniwersalny zegarek - o ile taki istnieje - powinien zawierać w sobie jak najwięcej praktycznych funkcji. Warto zatem przyglądnąć się marce Tissot, gdzie poza zegarkami na każdą okazję, znajdziemy również zegarki sportowe, codzienne, wizytowe - idealnie sprawdzające się podczas spotkań biznesowych, czy na zegarkach wieczorowych skończywszy. Stosując się do naszych wskazówek - na pewno uda Wam się wybrać idealny model.