17 października w polskich księgarniach pojawiła się książka, która pomoże nam poznać i zdobyć świat mody! Oto „Sukces według Teen Vogue. Praktyczne porady tych, którzy rządzą światem”.

 

Książka jest skierowana głównie do młodych ludzi, którzy marzą o karierze w świecie mody. Poradnik powstał z inicjatywy Amy Astley, szefowej Teen Vogue.

 

 

Według Anny Wintour jest to ”Niezastąpiony poradnik dla wszystkich, którzy chcieliby pisać o modzie, projektować, stylizować, czy fotografować modę. Albo robić cokolwiek innego związanego z modą.”

 

Rady pochodzą wprost od największych autorytetów świata mody: projektantów, redaktorów wiodących czasopism o modzie, stylistów, modelek i wizażystów. To oni kreują trendy we współczesnej modzie, to oni oceniają czy mamy talent i potencjał.

 

 

Autorami artykułów są takie ikony mody jak Karl Lagerfeld, Marc Jacobs, Stella McCartney, Alexander Wang, Mario Testino, Patrick Demarchalier, Caroline Trentini, Chanel Iman, Anna Wintour, Amy Astley, Natalie Massenet, Camilla Nickerson, Jillian Davisom, Pat McGrath, Jemma Kidd czy Gucci Westman.

 

 

Jest to kompendium wskazówek pomagających  znaleźć własne miejsce w świecie mody, postawić pierwsze kroki w nieznanym środowisku, czym zwrócić uwagę łowcy talentów z agencji modelek, jakie gadżety są niezbędne w pracy projektanta itp.

 

Uważam, że jest to książka niezwykle przydatna, dla ludzi, których pasją jest świat mody, mają głowy pełne pomysłów, które chcieliby zaprezentować i wypromować na arenie międzynarodowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor Natalia Kurantowicz