Każdy z nas lubi robić zdjęcia. To właśnie fotografie są obrazkami przedstawiającymi zatrzymane chwile z naszego życia.  Często zastanawiamy się jaki sprzęt jest najlepszy. Poniżej prezentujemy naszym zdaniem najciekawsze aparaty dla początkującego foto-amatora.

Fujifilm FinePix S2000HD
Jest to aparat, który spodoba się zarówno laikowi fotograficznemu jak i osobie chcącej fotografować bardziej profesjonalnie. Wielką zaletą jest wysuwany obiektyw. 15xzoom optyczny sprawi, że będziemy mogli przybliżyć najbardziej odległe miejsca. Dla początkujących aparat wyposażono w różne tematy: jak specjalna funkcja do zdjęć makro czy też do robienia ich podczas zachodu słońca. Jest to sprzęt godny uwagi, który zadowoli najbardziej wybredną osobę. Cena zaczyna się już od 859 złotych w sklepie internetowym.

Canon Powershot A1000 IS
Zadowoli każdego fotoamatora. Jest nie tylko prosty w obsłudze, ale przede wszystkim robi bardzo ładne zdjęcia. Tematyczne funkcje ułatwiają nam ich wykonanie. 4 krotny zoom oraz matryca 10 milionów pikseli jest odpowiednia dla początkującego fotografa. Wielką zaletą jest fakt, iż wszystkie zdjęcia możemy wykonać szybko i w krótkim czasie bez zbędnego ustawiania. Cena aparatu to około 500 złotych.

Canon Powershot SX10 IS
Aparat wyższej klasy. Jego wielką zaletą jest ekran który możemy ustawiać w zależności od naszych potrzeb.  Jest wyposażany w funkcje tematyczne, jednak również sami możemy wszystko ustawiać wedle naszych własnych preferencji. Jego minusem może okazać się rozmiar w końcu nie zmieści się do każdej damskiej torebki. Jako, że jest świetnym aparatem , jego cena również jest wysoka. Przeciętnie kosztuje około 1350 złotych.

Nikon Coolpix S60
Podobnie jak poprzednicy posiada matrycę 10 milionów pikseli. Funkcja rozpoznawania twarzy może okazać się przydatna podczas robienia zdjęć portretowych. Dzięki dotykowemu ekranowi obsługa aparatu jest bardzo prosta. Automatyczna funkcja wyboru  tematu, sprawia, że nic nie musimy sami ustawiać. Produkt idealny dla każdej osoby ceniącej elegancję z praktycznością. Cena nie jest wygórowana. Za około 700 złotych dostajemy ciekawy aparat.

Jeśli nie planujecie bawienia się w fotografię makro to aparatem idealnym dla Was jest Nikon Coolpix S60 i Canon Powershot A1000 IS. Oba są małe i zmieszczą się do każdej damskiej torebki. Automatyczny dobór funkcji sprawi, że zdjęcia będzą udane nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Zarówno Canon Powershot SX10 IS i Fujifilm FinePix S2000HD przeznaczone są dla osób oczekujących od fotografii  czegoś więcej. Wybór należy do Was!