Znane z programu „Undress the Nation” Trinny Woodall i Susannah Constantine wyróżniły nam 12 typów sylwetki.
Nie zdążyłaś sobie zapisać, jak typ sobą prezentujesz? Sprawdź!

http://www.littlewoodsdirect.com/rf/lxd/static.do?page=landinghtml97

Nie wiesz, w co się ubrać? Przypominam!

KLEPSYDRA
Jeśli Twoja figura przypomina kształtem klepsydrę, to znaczy, jeśli masz ramiona mniej więcej tej samej szerokości co biodra, noś spódnice ołówkowe, dobrze dopasowany stanik, kurtki i żakiety kończące się w talii, buty na obcasie i głębokie dekolty typu V.

WAZON
Jeśli przypominasz wazę to dobrze wyglądasz w dopasowanych dżinsach, spódnicach ołówkowych, kwadratowych biżuteriach i "poskręcanych" dodatkach.
GRUSZKA
Noś odsłonięte ramiona i spróbuj je poszerzyć dekoltem w łódkę, noś marszczone sukienki o prostym kroju, zwiewne bluzeczki z 'bufkami", lekko rozszerzające się, obcisłe spodnie bez nadruków, przetarć na nogawkach, proste, wysokie buty.

DZWON
Noś okrągłe dekolty, długą biżuterię, szerokie spodnie z mankietem z przodu, buty na korku.

KIELICH
Noś głębokie dekolty V, bluzki układające się w literę V, tworzące sztuczną talię, krótkie kurtki i żakiety, spódnice "fletowe" i toporne buty na obcasach.

ROŻEK
Noś asymetryczne kardigany, geometryczne suknie, dopasowane koszulki, rozkloszowane spódnice, płaszcze jednorzędowe lub marynarki na jeden guzik.

KRĘGIEL
Noś przylegające sukienki z prostą spódnicą, dopasowane płaszczyki z dużymi klapami, przylegające, dopasowane jeansy, rozszerzane na dole, kieszenie z kątami prostymi, szerokie dekolty, buty na obcasie.

JABŁKO
Noś dobrze dobrane staniki i szerokie dekolty, rozszerzane spodnie bez nadruków na nogawkach, najlepiej ciemne, kurtki i żakiety tworzące sztuczną talię czyli na 1 guzik i buty na małym obcasie.

LIZAK
Koszula wystające spod swetra, ubrania strukturalne, naszyjniki z dużymi wisiorkami, spódnice ołówkowe, buty na prostym wysokim obcasie i rozszerzane spodnie są dla Ciebie.

KOLUMNA
Pasują do Ciebie okrągłe dekolty, kurtki o nieregularnych szwach, spódnice A, długie wisiory, eleganckie buty na obcasie.

WIOLONCZELA
Noś głębokie dekolty V, spódnice panelowe, widoczne kolory na dekolcie, suknie z zaznaczoną talią, dobrze skrojone spodnie i buty na korku

CEGŁA
Noś okrągłe dekolty, drapowane sukienki, duże nadruki na biuście, kurtki przewiązywane w talii z dużymi klapami, płaszcze tworzące sztuczną talię i buty na średnim obcasie