Jeśli jesteście fanami symulatorów lotów to do grania niezbędny jest joystick. Obecnie na rynku znajdziemy wiele produktów, które różnią się ceną i jakością wykonania. To co jest najważniejsze podczas wirtualnej rozrywki to realność w odczuwaniu wirtualnego świata. Dlatego podczas grania w symulatory lotów najważniejszą rolę odgrywa joystick.

Saitek Aviator
Jest to joystick, który ze względu na swoją ceną wydaje się najrozsądniejszym zakupem. Za 129 złotych dostajemy sprzęt z przepustnicą umieszczoną z przodu oraz przełącznikami. Dzięki temu obsługiwanie wszystkich urządzeń w samolocie wydaje nam się dużo prostsze. Jedyne co mnie zniechęca to mała stabilność w końcu podczas lotów, często kierujemy się różnymi emocjami.  Dlatego jak dla mnie joystick powinien stabilnie się trzymać podłoża.  Ogólnie ciekawy wygląd oraz przełączniki i przepustnica zachęcają do zakupienia tego sprzętu.

Logitech Attack 3
Stabilny i prosty. Jednak jak dla mnie, aż za prosty. Brakuje większej przepustnicy, oraz przełączników, które się pojawiają w Saiteku. Ogólnie sprawia wrażenie solidniejszego od Aviatora.  Nieco tańszy. Jego cena to około 100złotych. Jednak według mnie rozsądniejszym zakupem będzie Aviator.

SpeedLink Black Window Flight Stick
Joystick ten wydaje się całkiem solidny i dopracowany. Do tego posiada przepustnicę, która tylko umili nam sterowanie samolotem. Wielką zaletą są przyssawki, które zapewniają stabilność oraz odporność na przeciążenia podczas gry. Cena również jest atrakcyjna w Empiku możemy go nabyć za 99złotych.

Pro Yoke Flight System
Jest to najodpowiedniejszy sprzęt dla każdego fana symulacji lotniczych. Chociaż cena sprzętu może nas odstraszyć około 500 złotych w Saturnie. To jednak warto zakupić porządny sprzęt i cieszyć się wirtualną rozrywką. W końcu dzięki produktowi Siateka będziemy mogli poczuć się jak prawdziwi piloci.

Spośród wszystkich joysticków zaprezentowanych powyżej. Ja osobiście wołałabym kupić  Pro Yoke Flight System. Wydatek jest dosyć spory, ale zabawa naprawdę świetna.  Jeśli jednak nie stać Was na wydatek rzędu 500 złotych to zakupiłabym albo Aviatora albo Black Window Flight Stick. Wybór należy do Was!