Gigantyczna nadmuchiwana kaczka wpłynęła niedawno do portu Victoria w Hongkongu i niewątpliwie rozjaśniła panoramę miasta, a na pewno dodała jej kolorytu…


Twórcą projektu „gumowa kaczka” jest Florentijn Hofman, który zadebiutowała w 2007 roku i od tego czasu sympatyczna kaczka podróżuje z nim po świecie. Odwiedziła już takie miasta jak São Paulo, Auckland, Sydney, a ostatnio Osaka. Po raz pierwszy zawitała do Chin i pozostanie tam aż do 09 czerwca.


Jak słusznie zauważył jej twórca Florentijn Hofman, gumowa kaczka nie zna granic, dyskryminacji i podziałów, jak również nie ma wydźwięku politycznego. Gumowa kaczka ma właściwości lecznicze, może złagodzić napięcia polityczne na świecie. Któż z nas nie lubi mięciutkiej gumowej kaczuszki, przyjaznej i odpowiedniej dla każdej grupy wiekowej.


Twórcom gratulujemy pomysłu i odwagi oraz dystansu do rzeczywistości. Zapraszamy kaczkę do Polski, mamy już dwóch potencjalnych kandydatów, którzy mogliby objąć honorowym patronatem całe przedsięwzięcie. Ciekawe, który z nich wykazałby się brytyjskim poczuciem humoru i zdecydował na przywitanie kaczki ?