Lampy pełnią nie tylko funkcję oświetleniową, ale mogą być stylowym dodatkiem do wnętrza lub wręcz stanowić o jego charakterze. Serwis Skąpiec.pl sprawdził, które lampy stojące, ścienne i sufitowe najchętniej wybierali internauci i przygotował rankingi najpopularniejszych produktów. Wyniki opublikowane zostały w formie raportu specjalnego.
Lampy stojące

Najistotniejszą kwestią dla ponad 77% internautów poszukujących w ostatnich miesiącach lampy stojące był jej rodzaj, czyli to, gdzie będzie umieszczona. Aż 40% potencjalnych kupujących szukało lamp podłogowych, 19,48% wybierało modele nocne, zaś 18,16% - stołowe. Oświetlenie na biurko chciało znaleźć natomiast 18,1% internautów. Niespełna 19% użytkowników Skąpiec.pl w analizowanym okresie korzystało z filtra „Producent”, jednak dla aż 68% z nich nie miało większego znaczenia, jakiej konkretnie marki będzie lampa i zaznaczali opcję „Pozostałe”. Trzech najczęściej wybieranych producentów to: Massive (6,15%), Nowodvorski (5,37%) oraz Kare Design (4,95%).
Lampy sufitowe

W przypadku lamp sufitowych, podobnie jak w stojących, ponad połowa internautów decydowała się najpierw zawęzić swoje poszukiwania do rodzaju lampy. Klasycznych, prostych lamp sufitowych szukało najwięcej użytkowników porównywarki, w dalszej kolejności halogenów i plafonów. Dość dużą popularnością cieszyły się również nowoczesne żyrandole. Wśród typów lamp sufitowych najczęściej wybieranymi opcjami były: żyrandole, listwy, oprawy punktowe oraz reflektory.
Lampy ścienne

W kategorii Lampy ścienne największą popularnością cieszyły się kinkiety, a następnie lampy łazienkowe oraz oświetlenie luster. Lampy ścienne firmy Massive cieszyły się popularnością na poziomie 24,21%, Markslojd 12,76% zaś na trzecim miejscu uplasowały się lampy Philips osiągając 10 punktów procentowych. W przypadku lamp ściennych najchętniej wybierano lampy w nowoczesnym stylu (37,16%), prawie 34% konsumentów zainteresowanych było natomiast oświetleniem do pokoju dziecięcego. Lamp w stylu klasycznym szukało niespełna 21%.
O raporcie

Raport specjalny Skąpiec.pl to nie tylko dane statystyczne i rankingi najpopularniejszych produktów, ale również cenne wskazówki dla osób urządzających dom czy mieszkanie. Czy decydując się na zakup lampy warto kierować się aktualnymi trendami czy też postawić na bezpieczną klasykę ? Jak podzielić swoje mieszkanie na oświetleniowe strefy ? Gdzie należy umieścić lampę sufitową, a gdzie lepiej sprawdzi się halogen czy kinkiet ? Odpowiedzi na te i inne pytania, dotyczące oświetlenia wnętrz, znaleźć można w drugiej części raportu, zatytułowanej „Okiem ekspertów”.
Pełen raport można bezpłatnie pobrać ze strony: http://www.skapiec.pl/site/doc/200/20/19/