Drogie Panie jeśli chcecie zrzucić parę kilogramów bez zbędnych wysiłków to wybierzcie rolki! Jazda na rolkach jest nie tylko przyjemna, ale poprawia ogólną kondycję psychofizyczną. Nie ma nic lepszego po całym dniu pracy niż jazda na łyżworolkach w rytm naszej ulubionej muzyki. Wbrew pozorom wybór rolek nie jest prosty. Obecnie na rynku jest bardzo wiele rodzajów i wybór jest tym trudniejszy, że są one przeznaczone do różnych stylów jazdy.

Rolki do jazdy rekreacyjnej
Jest to odpowiedni sprzęt dla każdej osoby, która dopiera zaczyna swoją przygodę z rolkami. Nie są przeznaczone ani do szybkiej ani do agresywnej jazdy. Ciekawe produkty posiada Decathlon. Najprostszy model dostaniemy za około 170 złotych. Jest on odpowiedni dla każdej początkującej osoby. Jeśli jednak interesuje Was sprzęt z wyższej półki to polecam Fila Eve za około 500 złotych

Rolki do jazdy fitness
Są one przeznaczone dla osób jeżdżących już na rolkach. Dzięki większej średnicy kół( od 76mm do 90mm) możemy osiągnąć dużo większą prędkość. Ogólnie wymagają od nas dużo lepszej kontroli i doświadczenia. W Decathlonie nieco lepszy sprzęt dostaniemy za 259 złotych. Uważam, że jest już całkiem niezły sprzęt, który powinien wystarczyć każdej osobie, dla której znaczek firmowy nie ma znaczenia. Jeśli jednak   wolicie sprzęt znanej firmy to polecam Fila Carver 55 Lady. Co prawda zapłacimy około 600 złotych jednak dzięki kółkom o średnicy 84mm będziemy mogli osiągnąć dużo większą prędkość.

Rolki do szybkiej jazdy
Jeśli jednak chcecie poczuć nieco więcej adrenaliny to warto zastanowić się nad zakupem rolek do szybkiej jazdy.  Ich minusem jest fakt, iż nie nadają się do jazdy po nierównościach. Za model Fila MF 100 zapłacimy około 800 złotych.

Rolki do jazdy w terenie
Jeśli jednak interesują Was rolki wszechstronne, którymi zarówno będziecie mogli jeździć po mieście jak i w terenie to ciekawym rozwiązaniem jest model Skorpion. Nie tylko świetnie nadaje się do różnych trików, ale przede wszystkim do jazdy po trawie czy kamieniach. Cena nie wygórowana. Na allegro kupimy je za 350 złotych. Jedynym ich minusem jest fakt, że ze względu na regulację rozmiarową czasami zaczynają się rozjeżdżać. Wtedy wystarczy je po prostu mocniej zacisnąć.

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest posiadać rolki do jazdy fitness. Osobiście uważam, że jeździ się na nich najbardziej komfortowo. Jeśli jednak chcecie jeździć w terenie to polecam Skorpiony. Na początku jeździ się dziwnie, ale już po krótkiej chwili nabiera się wprawy. W każdym razie ze sportów wiosenno-letnio- jesiennych jak najbardziej polecam rolki!