Obecnie świat dziecięcych zabawek jest bardzo różnorodny. Na rynku oprócz tradycyjnych klocków Lego, czy Barbie dostaniemy również karabiny, miecze. Wybór jest bardzo trudny. W końcu bardzo często, tak naprawdę chcemy uszczęśliwić samych siebie a nie dzieci. Trendu.pl stanowczo mówi ‘’NIE’’ wszystkim zabawkom nasilającym wśród dzieci przemoc. Poniżej prezentujemy naszym zdaniem najciekawsze propozycje w świecie zabawkarskim.

Lego
Klocki są o tyle ciekawe, iż wzbudzają kreatywność wśród dzieci.  Za pomocą kilku elementów jesteśmy w stanie stworzyć swój jedyny unikatowy świat.  Dzieci budując pobudzają zdolność do postrzegania przestrzeni. Wbrew pozorom takie umiłowanie do tworzenia, w przyszłości może zaplusować zdolnościami architektonicznymi. Minusem klocków Lego jest ich cena. Za zestaw ‘’Dom’’, dzięki któremu możemy wybudować kilka ciekawych budynków zapłacimy około 200 złotych.

Gry planszowe
Jeszcze nie tak dawno zapomniane. Teraz znowu wracają do łask. Ich wielkim plusem jest interakcja społeczna. Dzieci poprzez grę nawiązują proste relacje społeczne.  Najpopularniejsze z nich to w  dalszym ciągu Monopoly. Nie możemy jednak zapomnieć o kultowej ''Operacji''. Tego typu zabawa nie tylko uczy, ale przede wszystkim wyzwala pozytywne emocje. Rozrywka wbrew pozorom jest droga. Za grę Monopoly Banking zapłacimy około 190 złotych.

Zabawki edukacyjne
Wszelkie zabawki edukacyjne są ciekawe. Nie tylko przekażą naszym dzieciom podstawowe informacje o otaczającym ich świecie, ale również rozwiną ich pasje. Obecnie dzieci mogą zbudować swoją stację meteo i obserwować zmiany pogodowe. Jest to wydatek około 230 złotych. Tańszą alternatywą jest zestaw ‘’Sekrety elektroniki’’ który kosztuje 66 złotych.

Kraina dziecięcej zabawy jest wydatkiem sporym. Jednak ja uważam, że warto inwestować w dzieci. W końcu to czego nauczą się teraz wpłynie na ich lukratywną  przyszłość.