Branża jubilerska w dzisiejszych czasach oparta jest w większości na sieciowej sprzedaży powielanych w tysiącach egzemplarzy wzorów. Biżuteria ta projektowana jest w taki sposób aby trafić do jak największej ilości odbiorców , niestety tracąc tym samym jakikolwiek kontakt z oryginalnością i unikalnością . Co zatem mają zrobić osoby ,które chcą się wyróżniać – które chcą mieć w swojej kolekcji coś unikalnego ,jedynego jak oni sami.

Dla takich indywidualistów tworzy Jakub Śliwowski. Główną działalnością założonej przez artystę firmy jest projektowanie ekskluzywnej biżuterii unikatowej dla pojedynczego odbiorcy , który ceni sobie doskonałość formy , perfekcję warsztatu , rzetelność przy certyfikacji kamieni szlachetnych , oraz przede wszystkim oryginalność.

Jakub Śliwowski od ponad 10 lat zawodowo zajmuję się jubilerstwem, zdobywając coraz większe umiejętności i rozwijając swój talent. Mistrzostwa warsztatu uczył się od swego ojca – Wiesława Śliwowskiego ( Złotnika roku 2009) . Jest magistrem sztuki w zakresie  projektowania biżuterii. Absolwent Uzupełniających Studiów Magisterskich Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Rzeczoznawca diamentów jubilerskich oraz znawca kamieni szlachetnych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Gemmologicznego. Ukończył kurs na Polished Diamond Grader w International Gemological Institute (Antwerpia , Belgia) .Wszystkie te pobierane nauki służyły temu aby biżuteria artysty była coraz doskonalsza i lepiej ukazywała życzenia klientów.

Biżuterię marki Jakub Śliwowski można porównać do garnituru szytego na miarę , w najlepszym zakładzie krawieckim. Tak powstała biżuteria jest jak unikalne dzieło sztuki – zachwycające oryginalnością i stworzone w jednym jedynym egzemplarzu pod konkretnego użytkownika. Idealnie dopasowana jest do zamawiającego klienta, jego rozmiarów: palca, szyi czy innej części ciała na której ma być noszona. Aby osiągnąć najlepsze końcowe rezultaty biżuteria Jakuba Śliwowskiego tworzona jest z wykorzystaniem tylko najszlachetniejszych dostępnych materiałów takich jak :złoto ,platyna , diamenty oraz inne kamienie szlachetne. Dzięki długoletniej współpracy ze studiem OG-Art , twórca w interesujący sposób łączy tradycyjne rzemiosło złotnicze z technologiami XXI wieku ,takich jak wstępne wizualizację oraz modelowanie 3D. Końcowym efektem tak stworzonego warsztatu jubilerskiego są niesamowite możliwości twórcze, ograniczone jedynie możliwościami finansowymi klienta.

Zapraszam do odwiedzenia strony firmowej na www.sliwowski.com.pl oraz na Facebooka!