Janusz Adam Gibas urodził się w Makowie Podhalańskim w 1971 roku. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego w Suchej Beskidzkiej, Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz wyższych uczelni i akademii wojskowych (WSOWZ, AON i FuAK w Hamburgu).

W obszarze malarstwa jest samoukiem. Przy tworzeniu swoich prac stosuje rozmaite techniki i metody. Maluje obrazy olejne, akrylowe, akwarelowe, pastele etc. Na różnorodnych podłożach od płótna, szkła, poprzez papier, drewno… itp.
Obecnie mieszka w Skoczowie na Śląsku Cieszyńskim. Jego prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach (także za granicą Polski). Można je spotkać m.in. w stałej ekspozycji zamkowej restauracji „KASPER SUSKI” w Suchej Beskidzkiej.

 

1_400_05

 

Jego mottem życiowym są słowa P.Coelho: "Nie ważne co robisz, w historii świata zawsze odgrywasz główną rolę".

Powrót do zarzuconej niegdyś przed laty jego wielkiej pasji, jaką jest malarstwo, komentuje w ten sposób:

„…W pewnym momencie obudziła się we mnie, a raczej odsłoniła spod kurzu wielu lat warstwa wrażliwości na postrzeganie świata poprzez pryzmat barw i cieni, która tak naprawdę była we mnie od zawsze.
Malowanie sprawia mi przyjemność i nieważne jest jaki to temat. Dlatego tematyką mojej twórczości jest wszystko po trochu.
Do skromnej liczby powstałych dziełek dołączają nowe, aby kiedyś powstał indeks obrazów, który będzie reprezentował stosunkowo jak najwięcej dziedzin wspaniale urządzonego świata...”

 

Zapraszamy na www.gibas.netgaleria.eu by obejrzeć więcej prac artysty.

 

zima_w_beskidach._400

 

dworek_w_stryszawie_400

 

ksi281380yc_nad_ma322ym_wawelem_400

 

wiosna__na_podwrzu_400