Sasebo to miasto zlokalizowane na południowym zachodzie Japonii. O destynacji jest głośno, za sprawą pierwszego na świecie hotelu obsługiwanego przez roboty. Obiekt stanowi nową atrakcję, inspirowanego Holandią parku rozrywki Huis Ten Bosch. Innowacyjny hotel oferuje 72 pokoje. Obsługa obiektu to jedynie 10 osób. W recepcji wita nas zrobotyzowany, anglojęzyczny dinozaur, który pełni funkcję recepcjonisty. Alternatywą jest atrakcyjny cyborg przypominający atrakcyjną Japonkę. O bagaż zadba portier, którego mózgiem jest procesor. Rzecz jasna nie oczekuje on od nas napiwków. Serwis consierge jest wykonywany przez dedykowane, odpowiednio zaprogramowane roboty. Elektroniczny asystent zadba o rezerwację stolika czy zaplanuje wycieczkę w celu zapoznania się z lokalnymi atrakcjami.

Hotel wyróżnia system automatycznego rozpoznawania twarzy. Włączanie światła odbywa się przez komendy głosowe. W hotelowym lobby o nasze bagaże dba cyborg, który chowa je do przeszklonych skrytek.

Czystość w pokojach zapewniają realne pokojówki. W niedalekiej przyszłości mają pojawić się roboty sprzątające. Robotyzacja hotelu doprowadziła do obniżenia kosztów.

Wyniki finansowe wpływają na niskie ceny. Pokój wynajmiemy już za 80 dolarów na dobę. To dużo mniej, niż ceny w hotelach o podobnym standardzie, obsługiwane w tradycyjny sposób. Kolejny etap cyfrowej rewolucji i odpowiedź na demograficzne wyzwania Kraju Kwitnącej Wiśni.