Każdy z nas marzy o kierowaniu prawdziwym samochodem wyścigowym. Są to w większości marzenia dorosłych mężczyzn w których dalej płynie krew dziecka. Wraz z pojawieniem się wirtualnej rozrywki dziecięce marzenia o braniu udziału w wyścigach spełniają się. Obecnie na Playstation 3 ukazało się wiele gier jak Ridge Racer czy Gran Gurismo dzięki którym możemy uczestniczyć w wirtualnym świecie wyścigów.  Zabawę umilają nam różnego rodzaju gadżety dla graczy jak kierownice czy też pady.

Logitech Driving Force jest idealnym rozwiązaniem dla osób lubiących grać bez okablowania. Dzięki zastosowaniu technologii bezprzewodowej możemy siedzieć w wygodnym fotelu i sterować naszym samochodem. Jednoelementowa konstrukcja jest bardzo funkcjonalna i wygodna.  Chociaż nie jest wyposażona w dodatkowe pedały gazu i hamulca to dzięki specjalnym manetkom koło kierownicy bez problemu możemy kontrolować prędkość i hamowanie. Dzięki zastosowaniu specjalnego systemu sprzężenia zwrotnego wszystkie stłuczki, uderzenia w bandę są bardzo szczegółowo odzwierciedlane podczas trzymania kierownicy. W porównaniu z innym sprzętem, dzięki kierownicy Logitech realność jazdy jest dużo większa. W tym przypadku dzięki zastosowaniu najnowszych technologii kierownica Logitech dostaje ode mnie 5 punktów. Większość tego typu kierownic ma toporny wygląd i wydaje nam się, że jest wykonana ze słabych materiałów. W przypadku Logitech Driving Force Wireless mamy doczynienia z  połączeniem prostoty z elegancją. Każdy szczegół został dopracowany i ładnie wykonany. Za design kierownica dostaje 4 punkty na 5. Chociaż kierownica jest bardzo zaawansowana technologiczne to pojawia się ale dotyczące funkcjonalności.  Przyzwyczajona do tradycyjnej jazdy samochodem wolałabym posiadać nie manetki przy kierownicy ale osobno pedał gazu i hamulec. Dzięki temu wirtualna jazda może być jeszcze ciekawsza! Drugie moje ale dotyczące trzymania kierownicy. Chociaż jest ona tak wyprofilowana, że możemy
problemu trzymać na kolanach to jednak  po położeniu na biurku przy większy wczuwaniu się w sterowanie zaczynała być niestabilna. Funkcjonalność 3 na 5 punktów.

Reasumując
Kierownica Logitech Driving Force jest bardzo ciekawym gadżetem sterującym. Zastosowanie bezprzewodowej technologii daje nam dużo większą wolność w użytkowaniu jej w pewnej odległości od konsoli.  Jednak brak pedałów hamulca i gazu sprawia, że jazda traci swoją realność. Fajny gadżet dla wszystkich lubiących bardziej jazdę arcade niż realność!