Biżuteria towarzyszy nam przez całe życie, utrwalając wyjątkowe chwile. Tylko brylanty w szlachetnej oprawie dają tak wyjątkową przyjemność obcowania z pięknem i doskonałością.

Ian Flemin pisał, że "Diamenty są wieczne", Marilyn Monroe śpiewała natomiast, że są one najlepszym przyjacielemm kobiety.

Znaczenia tych słów nie trzeba tłumaczyć przestającym z biżuterią, ale tylko poznając ekskluzywną kolekcję salonu Jubiler Pluciński słowa te nabierają prawdziwego wymiaru.

BRYLANT

W terminologii jubilerskiej brylant to diament formy okrągłej z pełnym szlifem brylantowym.W handlu i w języku potocznym jednak mianem brylantów określa się zwykle wszystkie oszlifowane diamenty, a nie tylko te, na które nałożono szlif brylantowy.

DIAMENT

Diament to najczystsza, krystaliczna forma węgla i najtwardszy minerał występujący w przyrodzie. Diamenty w formie nieobrobionej są prawie matowe, bez połysku.

SZLIF BRYLANTOWY

Szlif brylantowy uznawany jest za szczyt osiągnięć mistrzów tego zawodu. Odpowiedni szlif wydobywa z nich życie, światło, blask. Po odpowiednim oszlifowaniu diamentu powstaje brylant, który swe piękno zawdzięcza nie tylko wrodzonym właściwościom, ale i zdolnej ręce ludzkiej.


Zapraszamy do odwiedzenia salonu, gdzie z pewnością znajdziecie Państwo wyjątkowe wzory luksusowych, światowych marek: plucinski.pl