Jesienna opieka skóry powinna być szczególnie staranna. Cera jeszcze nosi ślady promieniowania UVA i UVB, trzeba to uwzględnić. Dlatego warto znać kilka sposobów pielęgnacyjnych. Żeby przywrócić skórze świeżość i promienny wygląd.

Po pierwsze złuszczenie martwego naskórka. Najłatwiej jest to zrobić używając delikatnych peelingów. Warto zabieg wykonać bardzo dokładnie.

Następnym krokiem jest nawilżanie. Nawilżaj skórę nie tylko przyjmując dostateczną ilość płynów, czy też zdrowego pożywienia, ale również stosując odpowiednie kremy i maseczki. Jeżeli twoja cera jest zaniedbana i wysuszona, nie wahaj się zastosować regenerujące serum. Maseczki często możesz zrobić, sama wykorzystując obfitość jesiennych owoców. Dodatkowo wzbogać je oliwą oliwek, albo sokiem z cytryny. 

Trzecim krokiem jest utrzymanie zdrowego kolorytu skóry. Twoja cera pamięta jeszcze letnia opaleniznę, warto podtrzymać ten odcień używając pudru brązującego. Nakładaj go miękki i dużym pędzlem. Ważne jest również dobranie odpowiedniego podkładu. Warto poszukać podkład z odpowiednim filtrem słonecznym i witaminami C i E, które neutralizują działanie wolnych rodników i pomagają walczyć z przebarwieniami słonecznymi