Polacy kochają piłkę nożną. Mistrzostwa świata przyciągają tłumy, a wyniki poszczególnych meczy są długo omawiane.
Poza piłką nożną lubimy to, w czym jesteśmy nieźli. Po sukcesie Otylli i Korzeniowskiego zaczęły masowo powstawać kluby pływackie, a od niedawna wszyscy nie odchodzą od telewizora, jeśli jest mecz piłki ręcznej.

A jak jest w Stanach? Jak jest w Nowym Jorku? Jakie sporty są uprawiane najchętniej?
Czy sport jest w ogóle popularny?
Jak najbardziej! Zarówno aktywna, jak i bierna forma.

O każdej porze dnia można dostrzec ludzi biegających po Central Parku, najczęściej ze słuchawkami na uszach, czasami z psem u boku). Central Park słynie również z widoku ludzi na rowerach, rolkach i koniach…Dla wielbicieli sportów wodnych są liczne kluby wioślarskie, a dla chcących tylko okazjonalnie  się tym zająć- w każdej chwili można wynająć łódkę.
Równie popularne co jogging jest przebywanie na siłowni. Posiadanie karnetu do tego przybytku jest tu absolutnym standardem.

Dla amerykańskich widzów najbardziej popularne spory to:- baseball, football amerykański (najbardziej znane i lubiane drużyny to New York Giants i New York Jest), koszykówka, boks, golf, tenis, hokej na lodzie, wyścigi konne i lekkoatletyka.

Największą imprezą sportową, w której może wziąć udział każdy jest Nowojorski Maraton, który odbywa się w pierwszą niedzielę listopada i przyciąga ok. 25 tysięcy chętnych i setki tysięcy widzów.