Jubiler Pluciński to firma, w której tradycja jubilerstwa i złotnictwa jest kultywowana od ponad 60 lat. Zapoczątkowana została ona przez wielce zasłużonego Mistrza Złotnictwa – Romualda Plucińskiego. W 1982 roku miał on zaszczyt wykonać pierścień papieski dla Jana Pawła II. A w 1987 roku w dowód uznania profesjonalizmu i dokonań artystycznych uhonorowany został  dyplomem Ministra Kultury i Sztuki – „Mistrz Rzemiosła Artystycznego”.

Obecnie rodzinna firma Plucińskich kontynuuje tradycję w ekskluzywnym salonie jubilerskim „Jubiler Pluciński” mieszczącym się w kamienicy na Placu Wolności 5 w Poznaniu. Głównym celem firmy jest kreowanie popytu na produkty jubilerskie i zegarmistrzowskie oraz akcesoria i dodatki najwyższej jakości. W ofercie firmy znaleźć można m.in. luksusowe zegarki oraz biżuterię z platyny i złota, z brylantami i innymi kamieniami szlachetnymi.
Do tradycji firmy należą również bankiety organizowane przez rodzinę Plucińskich. Ich gośćmi są czołowi biznesmani i przedstawiciele poznańskich środowisk kulturowych.

Profesjonalizm rodzinnej firmy zaprocentował i Jubiler Pluciński zapraszany jest na najbardziej renomowane imprezy w tej branży. Nie zabrakło go również na najbardziej prestiżowych targach w Bazylei, podczas których był jednym z gości.  I z pewnością wiele z prezentowanych podczas targów „Baselworld” nowości i trendów będzie dostępnych już wkrótce w jego ofercie.
Międzynarodowe Targi „Baselworld”, czyli największe Targi Biżuterii i Zegarków zorganizowane zostały już po raz 40 i jak zwykle zgromadziły tysiące osób zainteresowanych luksusowymi produktami. Ogromna liczba odwiedzających, jak i wystawców, których było w tym roku 1815 z 41 krajów, świadczą o rosnącym zapotrzebowaniu i popycie na luksusowe towary. Zaskakujące jest również, jak wzrastają ceny tych produktów przy obecnej sytuacji rynkowej. Luksusowe zegarki z roku na rok biją kolejne rekordy cenowe, a ten na tegorocznych targach należał do zegarka „Hublot” wartego 5 milionów dolarów.

Towary luksusowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem głównie na takich rynkach jak Azja oraz Bliski Wschód. I tam właśnie trafia najwięcej zegarków, a w szczególności do Chin. Zyski szwajcarskich firm na eksporcie samych zegarków w ubiegłym roku wynosiły ponad 19 miliardów franków.
Targi „Baselworld” to przede wszystkim idealne miejsce dla firm wystawiających swoje produkty, dzięki którym mogą one uzyskać dużą część dochodu rocznego. To również okazja dla sprzedawców poszukujących najnowszych trendów oraz licznych celebrytów. Podczas tegorocznej imprezy na targach pojawiła się m.in. amerykańska aktorka Cameron Diaz.

Autor: Karolina Popłońska