Wczoraj do sprzedaży trafiła Nokia N97 - długo wyczekiwany na polskim rynku, najbardziej zaawansowany komputer mobilny na świecie, który zrewolucjonizuje sposób komunikowania się z innymi oraz zmieni dotychczasowy sposób korzystania z Internetu. Listę sklepów, w których możesz kupić Nokia N97 jako pierwszy, znajdziesz na stronie: http://www.nokia.pl/n97kupjakopierwszy. Cena detaliczna urządzenia to 2999 PLN.

Nokia N97 to wielofunkcyjny mobilny komputer stworzony do korzystania z Internetu. Zapewnia on nie tylko możliwość robienia zdjęć czy słuchania muzyki, ale również możliwość zamieszczania zdjęć na serwisach takich Ovi Share, Flickr czy Vox oraz dostęp do otwartego właśnie w Polsce Nokia Music Store czy nawigacji z Nokia Maps. Urządzenie łączy w sobie duży dotykowy ekran o przekątnej 3.5" i pełną klawiaturę QWERTY. Dzięki temu użytkownik może w każdej chwili mieć wygodny dostęp do swoich ulubionych serwisów społecznościowych lub witryn internetowych, ale także najważniejszych kontaktów w postaci zdjęć czy widgetów. To flagowe urządzenie serii N umożliwia korzystanie z prawdziwie osobistego Internetu oraz nieustanny dostęp do ulubionych serwisów.

Nokia N97 to efekt ewolucji serii N, zapoczątkowanej w 2005 roku takimi produktami jak Nokia N90, będąca pierwszym urządzeniem Nokia z aparatem fotograficznym z optyką Carl Zeiss, Nokia N93 - wyposażona w zoom optyczny czy też cieszący się ogromną popularnością komputer multimedialny Nokia N95, w którym po raz pierwszy zastosowano GPS. Urządzenia z serii N zdefiniowały na nowo funkcjonalność telefonu komórkowego, który przestał być jedynie narzędziem komunikacji głosowej i stał się osobistym centrum multimedialnym oraz narzędziem pracy, oferującym pełen dostep do Internetu i serwisów. Nokia N97 to pierwszy komputer multimedialny z serii N z pełną klawiaturą QWERTY - dlatego też jest również idealnym narzędziem dla biznesu, umożliwiając szybkie pisanie maili i innych dokumentów