Masz już swoje m… i co dalej? Niełatwo opanować pustą przestrzeń własnych czterech kątów. Rezultatem wizyty w sklepach i lektury czasopism  jest stylistyczny  bałagan w głowie.

Dzisiejszy rynek wnętrzarski oferuje wszystko, nawet pobieżne zapoznanie się z ofertą oznacza wiele godzin przed internetem i frustrujące poszukiwania w sklepach.

To, co laikowi zabiera miesiące i rujnuje nerwy, architekt wnętrz opanuje w kilka tygodni. Nie obawiajmy się także, że wynajęcie projektanta to skazanie się na życie w modnych, lecz obcych wnętrzach.

„Nie sztuką jest narzucić własną wizję – mówi Kornelia Fetiveau z pracowni Kofee - rolą architekta wnętrz jest uporządkowanie oczekiwań klienta i znalezienie dla jego pomysłów odpowiednich materiałów i form. Ograniczony budżet nie powinien stanowić przeszkody dla stworzenia ciekawego wnętrza, często jest wręcz wyzwaniem, które pobudza kreatywność.”

Zdecydowaliśmy się. Czego możemy oczekiwać?

Pierwsze spotkanie polega na  zapoznaniu się z oczekiwaniami i upodobaniami klienta.  Na tej podstawie przygotowywanych jest kilka propozycji koncepcyjnych do wyboru. Po wybraniu przez klienta tej najlepszej, następuje jej dopracowanie. Gdy koncepcja jest gotowa, rozpoczyna się wspólne szukanie materiałów w sklepach. Zakupy z kimś, kto dokładnie zna ceny i asortyment sklepów zaoszczędzą nam z pewnością wiele czasu. Ostatni etap to wykonawstwo. Projektantka przejmuje za nas odpowiedzialność za „uroki” współpracy z fachowcami.

Kornelia Fetiveau nie ogranicza się do tworzenia w jednym stylu. Dostosowuje się do upodobań klienta, uważa jednak, że każde wnętrze, nawet najbardziej konserwatywne, powinno zawierać jakąś niespodziankę. W jednym z jej projektów była to reprodukcja obrazu Klimta na ścianie, innym razem – sypialnia w stylu glamour w stonowanym mieszkaniu młodej studentki.

„Najważniejszym celem mojej pracy i największą niespodzianką dla klienta powinno być to, że wchodzi do świeżo skończonego wnętrza i od razu czuje się u siebie.”

 

Kornelia Fetiveau – założycielka pracowni projektowej Kofee, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Doświadczenie w projektowaniu  zdobywała podczas pracy w biurach architektonicznych zarówno we Francji jak i w Polsce. Wykładowca w Niepublicznej Placówce Oświatowej „Strefa Art” we Wrocławiu, gdzie prowadzi zajęcia z  projektowania wnętrz. Projektuje z pasją, uczestniczy w targach, wystawach (EXPO 2010 Shanghai Chiny), śledzi aktualne trendy i nowinki rynkowe.

 

Więcej o pracowni na www.kofee.pl