W segmencie artykułów luksusowych i emitowanych w seriach limitowanych, jest wiele różnych przedmiotów. Dziś przyjrzymy się jednemu z najsłynniejszych kalendarzy świata. Mowa o kalendarzu Pirelli. Wydawnictwo to zasługuje na uwagę nie tylko z powodu limitowanego nakładu…

Cechą łączącą wszystkie edycje tego kalendarza są wspaniałe zdjęcia – akty znanych modelek i aktorek. Nie możemy tu jednak mówić o pornografii – te zdjęcia to prawdziwe dzieła sztuki! W przygotowaniu aktualnie jest edycja na rok 2010. Tym razem będziemy mieli okazję podziwiać fotografie autorstwa Terrego Richardsona. Jest on uznawany za mistrza w dziedzinie aktów, ale nie tylko. Fotografował wiele znanych gwiazd show-businessu. Na koncie ma m.in. fotografie Leonardo DiCaprio, Lennego Kravitza, Jessici Alby czy samej Sharon Stone. W tym roku plan zdjęciowy do kalendarza odbywa się w Brazylii.

Ciekawa jest sama historia kalendarza. Pierwsza edycja ukazała się w roku 1964. Z początku funkcjonowała jako kalendarz firmowy brytyjskiego oddziału firmy Pirelli. Nie można go nigdzie kupić, rozdawany jest tylko wyjątkowym osobistościom oraz niektórym, ściśle wybranym klientom firmy. Rokrocznie nakład wynosi zaledwie kilkanaście tysięcy sztuk w skali światowej. Co roku pierwszy egzemplarz z serii jest ofiarowany brytyjskiej Królowej. Do Polski trafia zwykle zaledwie kilka sztuk. No ale któż z nas nie chciałby mieć na ścianie kalendarza z pięknymi zdjęciami kobiet?