Retro i Vintage to słowa, która najtrafniej oddają klimat nowego kalendarza Pirelli.

Kultowe zdjęcia, które są publikowane każdego roku, aby trafić do najbardziej ekskluzywnego kalendarza, tym razem zdają się sięgać do estetyki czasów rewolucji seksualnej lat 60.

Jest odważnie, duszno i klasycznie zarazem. Klimat starych filmów erotycznych i subtelnej perwersji podkreślonej choćby kolczykiem w sutku jednej z modelek zaskakuje i prowokuje.

Fotografie sięgają do czasów, w których seks był tabu i stanowił obsesję ludzkości. XXI wiek przestaje się interesować tą sferą człowieczeństwa, koncentrując raczej na wyrafinowanym jedzeniu i modnych aplikacjach na smartfony.

Modelki, które zachwycają w nowej edycji kalendarza Pirelli wyłamują się z anorektycznego trendu. Nie brakuje tu Pań w rozmiarze size plus.

Candice Huffine, Joan Smalls, Isabeli Fontana, Anna Ewers, Raquel Zimmermann i Adriana Lima zostały wybrane, aby firmować tegoroczną edycję kultowego kalendarza.

Za zdjęcia odpowiada Steven Meisel. Autorką stylizacji jest sama Carine Roitfeld.

Prowokacyjne zmysłowe retro. Oczekiwaliśmy retrofuture lub trendów przyszłości, ale zabawna konwencja rodem z lat 60. i perfekcyjne zachowanie konwencji to mimo wszystko kawał dobrej roboty. Rekomendacja trendu.pl. Kolejny kalendarz Pirelli, który stał się dziełem sztuki i podnosi współczesną fotografię na najwyższy poziom.