Ujawniono 25 fotografii najnowszego kalendarza Pirelli na rok 2012 autorstwa Mario Sorrenti. Ten ekskluzywny przedmiot pożądania, jak zwykle stanie się własnością najbardziej wpływowych osób na świecie. Tegoroczne cacko znacznie odbiega tematem od poprzedniej edycji wykonanej przez Karla Lagerfelda, który inspirował się mitologią grecką. Nie zobaczymy w nim także dwóch topowych polskich modelek Anji Rubik i Magdy Frąckowiak.

Sorrenti zabiera nas na Korsykę, gdzie bujna przyroda przypominająca rajski ogród, staje się niemalże malarskim tłem dla pięknych modelek. Każda z nich jest naga, ale ich nagość została ukazana jako część natury, dzieło doskonałe, będące źródłem harmonii, spokoju i pewnego rodzaju mistycyzmu. 18 zdjęć czarnobiałych i 7 kolorowych, każde o zupełnie innym temperamencie.

Dwanaście modelek, które wzięło udział w projekcie całkowicie poddało się zmysłowi artystycznemu Włocha (warto wspomnieć, że chociaż Pirelli jest włoską firmą, Sorrenti to pierwszy Włoch biorący udział w robieniu zdjęć do kalendarza). Wśród nich znalazły się m.in. takie ikony, jak Kate Moss i Milla Jovovivch, nasza rodaczka Małgorzata Bela, aktorki – Rinko Kikuchi, Margareth Made oraz dobrze znane twarze z pierwszych stron magazynów modowych: Lara Stone, Natasha Poly, czy Isabeli Fontana. Prawdziwa uczta dla oczu!

Autor: Graphite