Zbliżają się wakacje – okres podróży i upragnionego odpoczynku. Będziemy spędzać więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi, co sprzyja szalonym zabawom i niecodziennym przygodom. Jak zatrzymać na dłużej atmosferę długich wakacyjnych dni i wieczorów? Jak uatrakcyjnić letni wypoczynek, obudzić swoją wyobraźnię i zachować niezapomniane chwile na zawsze? Dzięki najnowszej kamerze marki Samsung – HMX-H105.

Zastosowanie innowacyjnej pamięci SSD (opartej o technologię flash) zapewnia temu modelowi wyjątkową funkcjonalność, ergonomiczność oraz przede wszystkim wygodę użytkowania.

SSD – Szybciej, Sprawniej, Dłużej

Szybciej
Technologia SSD (Solid State Drive) zapewnia niesamowitą szybkość działania. Wykorzystujące ją urządzenia charakteryzują się wyjątkowo krótkim czasem reakcji i gotowości do pracy. Wyposażona w to rozwiązanie kamera HMX-H105 jest gotowa do nagrywania natychmiast po wciśnięciu przycisku uruchamiającego urządzenie lub otwarciu ekranu.
To istotne udoskonalenie w porównaniu z technologią HDD (twardy dysk), której start i przełączenie w tryb nagrywania wymaga nawet kilku sekund. A przecież to właśnie sekundy często bywają decydujące w sytuacji, gdy chcemy nagrać spontaniczne, niepowtarzalne ujęcie.

Sprawniej
Pamięć SSD zapewnia ogromną niezawodność i wytrzymałość. Główną zaletą nowego rozwiązania jest mała waga oraz prawdziwie kompaktowe rozmiary urządzenia – dyski SSD są 12 razy lżejsze i 7 razy mniejsze od pamięci 1.8” HDD. Nie posiadają ponadto żadnych ruchomych części, co czyni je zdecydowanie bardziej odpornymi na uszkodzenia mechaniczne. Wszystko to procentuje w codziennym zastosowaniu kamery wyposażonej w tego typu dysk.

Odporna na wstrząsy i wibracje
Jednolita konstrukcja pozbawiona ruchomych części sprawia, że pamięć SSD jest zdecydowanie bardziej odporna, niż dyski HDD na wszelkiego rodzaju uderzenia, stuknięcia, puknięcia czy nawet upadki, nieodzowne w przypadku intensywnego użytkowania kamery video. Wyposażony w pamięć SSD model HMX-H105 jest dzięki temu bardziej niezawodny i odporny na skutki codziennej eksploatacji, niż urządzenia z dyskami HDD.

Zdolna do pracy w ekstremalnych warunkach
Dysk SSD umożliwia także pracę w wyjątkowo niskich (do – 30°C) oraz wysokich (do + 70°C) temperaturach, czyli tam gdzie urządzenia, wykorzystujące tradycyjną technologię HDD po prostu nie są w stanie pracować.

Niezawodna przez długie lata
Wykorzystana przez Samsung technologia flash SSD jest wyjątkowo trwała: bez obaw można zapisywać i kasować materiał z dysku nawet milion razy nie martwiąc się, że kolejne nagrania strącą na jakości. Trwałość dysku jest oceniana na 134 lata, co pozwala w spokoju cieszyć się z przechowywanych na nim danych.

Cicha
Brak części ruchomych sprawia, że dyski SSD – a co za tym idzie również wyposażone w nie urządzenia – są prawie bezgłośne. Cicha praca pozwala rejestrować najbardziej ulotne chwile np. podczas obserwacji dzikich zwierząt czy śpiących dzieci. Głośność urządzenia na poziomie 0dB otwiera zupełnie nowe możliwości przed amatorami niezapomnianych filmów video.

Dłużej
Małe rozmiary dysków SSD w żaden sposób nie wiążą się z ich mniejszą pojemnością lub wydajnością. Jest wręcz odwrotnie. Technologia Solid State Drive zapewnia wyjątkowo duże pojemności oraz wydajność nieosiągalną dla konkurencyjnych produktów. Wyposażona w dysk SSD kamera HMX-H105, oprócz posiadania pamięci wewnętrznej 32 GB, jest dodatkowo kompatybilna z kartami SD/SDHC, co daje pewność, że nigdy nie zabraknie nam miejsca na zarejestrowanie wyjątkowych chwil. Wbudowany dysk SSD 32 GB pozwala na nagranie nawet do 6 godzin filmu w jakości HD!

Dłuższe życie baterii
Dodatkową korzyścią z zastosowania w kamerze technologii SSD jest aż 8-krotnie mniejsze zużycie energii, niż ma to miejsce w przypadku standardowej kamery z dyskiem HDD. Zapewnia to zdecydowanie dłuższy czas pracy na baterii i większą wygodę podczas nagrywania.

Wszystkie te funkcjonalności i doskonałe parametry są dostępne w jednym, wyjątkowo małym i poręcznym urządzeniu. Kamera Full HD Samsung HMX-H105 to doskonale wyposażony model odpowiadający na wszystkie potrzeby wymagających użytkowników.

W kompaktowej i lekkiej konstrukcji oprócz doskonałego dysku SSD o pojemności aż 32GB, zmieszczono również precyzyjną optykę Schneider Kreuznach Varioplan HD z 10-krotnym zoomem optycznym i szerokim kątem 37mm, wspomaganym przez optyczną stabilizację. Obraz rejestrowany jest na zaawansowanej matrycy CMOS 1/4,5” pozwalającej osiągnąć doskonałe efekty, dzięki wyjątkowej czułości. Nie musimy też martwić się o ilość wolnego miejsca na dysku ponieważ kompresja H.264 znacząco wydłuża dostępny czas zapisu. Kamera oferuje nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD, które dzięki wbudowanemu złączu HDMI możemy oglądać na ekranie HDTV bez konieczności korzystania z dodatkowych stacji dokujących.

Sugerowana cena detaliczna brutto modelu H105 to – 2899 PLN