W ubiegłym roku na całym świecie powstała ogromna ilość ruchów społecznych i kampanii, które propagowały pozytywny stosunek do własnego ciała. Modelki plus size dumnie paradujące w bieliźnie ulicami Niemiec (#BodyLove). Kampania #DropThePlus australijskiej modelki Stefani Ferrario. Każdy z tych ruchów niósł ze sobą przesłanie miłości i akceptacji ciała, niezależnie od jego mankamentów i niedoskonałości. Nie obeszło się też bez nacisków na lobby modowe, by w pokazach uczestniczyły modelki o naturalnych, kobiecych kształtach. Do akcji teraz włączyła się Kanada.

Charytatywna kampania edukacyjna #BeBodyAware, stworzona przez modelkę Tię Duffy, ma na celu przywrócenie prawdziwego obrazu kobiety w branży modowej. Każda sylwetka i waga ciała powinna zostać zaakceptowana w modzie. W ciągu najbliższych kilku miesięcy powstały ruch ma nadzieję zorganizować 50 sesji i zbudować bazę fotografów, stylistów i modeli. W ten sposób twórcy chcą udowodnić, że modelki o różnych kształtach i rozmiarach mogą wyglądać świetnie na wybiegach i w kampaniach reklamowych.

Fotograf z Toronto, Tianxiao Zhang wykonał pierwsze zdjęcia do niecodziennej kampanii. W czarno-białej sesji wzięły udział modelki Duffy i Geneve Benatra, ubrane w bieliznę Victoria’s Secret. Panie prezentują wymiary „plus size” i „coś pomiędzy”. Duffy chciałaby, żeby przemysł modowy zapomniał o etykietce plus size, przestał segregować ludzi i dostrzegał potencjał we wszystkich kształtach i rozmiarach.

Kampania #BeBodyAware zamierza obalić stereotypy panujące w świecie mody i pokazać opinii publicznej, że zarówno high fashion, jak i street style mogą być różnorodne i dedykowane dla wszystkich. Duffy ma nadzieję, że w końcu ludzie zrozumieją, że narodowość, płeć, wiek i rozmiar nie mają znaczenia. Fakt, że w przedsięwzięciu mają wziąć udział modelki o wszelkich możliwych kształtach sprawia, że różni się ona od innych.

„Chociaż przemysł plus size kwitnie, nadal uważam, że w zakresie włączenia go do całej modowej branży, mamy jeszcze wiele do zrobienia”, mówi Duffy. „Modelki plus size nie powinny zostać ograniczane do noszenia jedynie marek plus size. Wszystkie kształty i rozmiary mogą dobrze wyglądać w modzie”.