W poniedziałek, 14 maja rozpoczęła się Kampania Podpisów Piłka 2012. Na skwerze im. ks. Jana Twardowskiego przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie stanęła gigantyczna piłka, na której przez dwa tygodnie wszyscy kibice będą mogli złożyć swój podpis, wspierając tym samym drużynę narodową.

Kampania Podpisów Piłka 2012

Uroczystej inauguracji Kampanii dokonał Ambasador Pakistanu, Jego Ekscelencja Murad Ali, składając jako pierwszy swój podpis na "piłce przyjaźni”. Obchodzimy w tym roku 50-tą rocznicę ustanowienia oficjalnych stosunków dyplomatycznych między naszymi krajami. Pakistan jest producentem najlepszych na świecie szytych ręcznie piłek sportowych. W pakistańskim mieście Sijalkot powstaje rocznie od 40 do 60 mln piłek - to 70 proc. światowej produkcji. Mamy więc wiele powodów, żeby przyłączyć się do polskich fanów i wspierać polską drużynę narodową na Euro 2012 - przekonywał ambasador Ali.

Kampania Podpisów Piłka 2012

Wokół gigantycznej piłki zebrali się także przedstawiciele różnych krajów, ambasadorowie, politycy, sportowcy oraz kibice. Podpis poparcia złożyli m.in. Paweł Milewski, Zastępca Dyrektora Departamentu Azji i Pacyfiku MSZ oraz Krzysztof Dąbrowski z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. W uroczystości uczestniczyli także reprezentanci instytucji współpracujących z Ambasadą podczas organizacji kampanii, w tym współorganizatorzy Turnieju EURO 2012 w Polsce, m.in. Adam Olkowicz, dyrektor Turnieju EURO 2012 w Polsce, Andrzej Cudak, Dyrektor Sekretariatu ds. EURO 2012, Paweł Madler z PL.2012 oraz Janusz Jesionek, Dyrektor Relacji Międzynarodowych z PZPN. W imieniu kibiców wystąpił również Jacek Kalinowski z Klubu Kibica Reprezentacji Polski.

Kampania Podpisów Piłka 2012

Piłka będzie eksponowana codziennie, w godz. 12:30 - 20:30. Po zapełnieniu piłki podpisami kibiców zostanie ona umieszczona jako element wystawy "Piłkarskie sztuczki techniczne" organizowanej w Muzeum Techniki w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, a następnie w Muzeum Sportu i Turystyki jako jedna z pamiątek EURO 2012.

Kampania Podpisów Piłka 2012

Oficjalnym organizatorem akcji jest Ambasada Pakistanu. Akcja prowadzona jest we współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy, PZPN, PL.2012 oraz Muzeum Sportu i Turystyki.

Kampania Podpisów Piłka 2012

Więcej informacji odnośnie kampanii znajduje się na stronie www.kampaniapodpisow.pl.