Maria Grazia Chiuri i Pierpaolo Piccioli kontynuują swoją fascynację motywami i wzorami afrykańskimi. Projektanci Valentino podczas pokazów w Paryżu oczarowali publiczność kolekcją wiosna lato 2016. Najnowszą wiosenną kampanię reklamową także osadzili w krajobrazach Afryki. Zdjęcia, których autorem jest Stephen McCurry, zrealizowano w masajskiej wiosce w Parku Narodowym Amboseli na południu Kenii.

„Pomysłem na zdjęcia było zabranie widza w podróż. Założeniem stało się pokazanie kolekcji Valentino w scenerii afrykańskiej i zobaczenie, jakie interakcje tworzy z otoczeniem. Powstał mix ubrań, modelek, przyrody i lokalnych mieszkańców”, mówi fotograf Stephen McCurry. Faktycznie, powstało zaskakujące zderzenie drogich i luksusowych ubrań i akcesoriów w stylu Etno z rdzennymi mieszkańcami i zachwycającą, dziką naturą. Wśród modelek wiele nowych twarzy, które mają szansę na sporą karierę w modelingu, między innymi: Alice Metza, Cameron Traiber, Greta Varlese, Kirin Dejonckheere i Tami Williams.

Afryka to częsty temat w modzie. Nie obyło się jednak bez negatywnych komentarzy na temat najnowszej kampanii Valentino. Oburzenie wywołał fakt, że ludzie spoza europejskiego kręgu kulturowego znowu stanowili tło dla białych modelek, które miały na sobie drogie ubrania europejskich projektantów. Powstaje więc pytanie, czy koncepcja sesji okazała się dobra? Zdjęcia są zachwycające, ale stanowią też wodę na młyn dla sfrustrowanych malkontentów. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy sztukę można ograniczać i narzucać jej poprawność polityczną? Czy takie działania nie są szukaniem dziury w całym…