Kolor kanarkowy miał swoje 5 minut rok i dwa lata temu. Niemal wszystkie półki butików świeciły od koloru żółtego. Podczas tygodni mody prezentujący kolekcję na sezon wiosna / lato 2010 kolor ten nie był popularny.
Jednak gwiazdy postanowiły się tym nie przejmować i zdecydowały, że nie ma lepszego sposobu na przywitanie tak długo oczekiwanego słońca, niż zakup żółtej sukienki.
Nic nie zapowiadało trendu kanarkowego. Jednak gdy tylko Sarah Jessica Parker na premierze drugiej części filmu Seks w Wielkim Mieście pojawiła się w odblaskowej żółtej sukience Valentino, wszyscy wiedzieli, że to będzie najpopularniejszy kolor tego lata.
Hitem okazały się długie, kanarkowe sukienki ciągnące się do samej ziemi. Edyta Herbuś na tegorocznych Top Trendach założyła żółtą sukienkę Riny Cossack. Natomiast główna bohaterka serialu Plotkara, Jessica Szohr na festiwalu w Monte Carlo wyglądała zachwycająco w neonowej kreacji.
Żółtego nie łączymy z żadnym innym ciepłym kolorem. Dlatego gwiazdy komponują go głównie z srebrnymi dodatkami. Strój również nie powinien być za bardzo wzorzysty. Przy tak wyraźnym kolorze, najlepiej pasują proste fasony i brak dekoracji.

Która sukienka podoba Wam się najbardziej?