Kto nie słyszał jeszcze o wybryku Kanye West na rozdaniu nagród MTV Video Music Awards ? Informacja pojawiła się nawet w CNN.

Taylor Swift przyznała, że dla niej noc była co najmniej “ciekawa”. Taki był jej komentarz w sprawie wyczynów Kanye Westa, który przerwał piosenkarce podziękowania, które wygłaszała podczas odbierania nagrody za najlepszy kobiecy videoklip “You Belong with me”. West wdarł się na scenę, wyrwał mikrofon Taylor, krzycząc, że nagroda należy się Beyonce. Swift stwierdziła: “Stałam podekscytowana na scenie ponieważ otrzymała nagrodę. Potem byłam podekscytowana, że stoi na niej Kanye West. Potem już nie było tak ekscytująco. Nie chcę niczego zaczynać. Nie znam go. Dostałam mnóstwo wiadomości i wszyscy byli dla mnie bardzo mili. Była to fajna i wspaniała noc. ” 
Beyonce, która następnie odbierała statuetkę (dostała w sumie trzy nagrody!) przywołała potem Taylor na scenę aby ta mogła mieć swój moment.

Choć sama Swift zdobyła się na dyplomatyczną odpowiedź, inni mogli dali upust swojej złości. Pink stwierdziła : “Kanye West to największy kawał dupka na ziemi. Zacytujcie mnie!”. Podczas gdy Kathy Perry napisała “P****** cię Kanye. To tak jakbyś nadepnął na małego kotka!”. 
Ale najlepsze oświadczenie pojawiło się na stronie Kelly Clarkson, która podsumowała w otwartym liście na swojej oficjalnej stronie: “Drogi Kanye, co ci się stało kiedy byłeś dzieckiem? Czy przytulano cię wystarczająco mocno? Coś musiało się stać, wszyscy jesteśmy ciekawi co, skoro dorosły mężczyzna w publicznej telewizji, doprowadza do tego, że utalentowana artystka - do tego nastolatka - poczuła się jak gówno! Widziałam już jak robiłeś chore rzeczy, ale wciąż i wciąż zaskakujesz mnie brakiem taktu i zachowywaniem się jak dupek![…]”
Zaskakujące, że Kanye West nie był nawet nominowany w tej kategorii, a i tak stwierdził nagle, że ma wielki problem! Kanye West przeprosił Taylor Swift i jej mamę, z którą rozmawiał jeszcze na imprezie MTV.  
Na poprzedniej imprezie MTV Awards, Kanye West też wdarł się na scenę gdy nie dostał nagrody za najlepszy teledysk. Jakaś nowa tradycja? Zobaczymy za rok