W karnawale ważne są nie tylko stroje. Warto uzupełnieć je o odpowiedni makijaż. Bodypainting to dziedzina sztuki, która wciąż wydaje się być trochę kontrowersyjna, ponieważ czasem łączy się z nagością. Jest jak obraz, jak tatuaż. Idealnie nadaje się na karnawałową imprezę.

Bodypainting jest rodzajem krótkotrwałego obrazu, który znika pod wpływem wody. To połączenie makijażu z tatuażem. Bodypainting jest znany od zarania dziejów na całym świecie. Dziś malowanie ciała obecne jest na różnego rodzaju zabawach plenerowych, imprezach domowych czy dziecięcych urodzinach.
Odpowiednimi farbami można wykonywać śmiałe, duże wzory zakrywające sporą część ciała oraz małe dyskretne malunki bogate w szczegóły. Ważne jest aby używać produktów które pozwolą na długotrwałą zabawę bez uczucia dyskomfortu czy skrępowania spowodowanego tym, że nasza malowania kreacja się szybko się zetrze.

Tradycyjne maski weneckie można śmiało zastąpić ich odpowiednikiem namalowanym na twarzy. Pięknie wykończona  połyskującym pudrem, brokatem i cekinami Snazaroo będzie nie mniej atrakcyjna niż oryginał. Wystarczy puścić wodze fantazji i wyobraźni. Niezapomniane wrażenia i szampańska zabawa gwarantowane. Ciekawa propozycją na karnawałową zabawę jest tzw. UV body painting, czyli inaczej mówiąc farby fluorescencyjne, które tworzą niezwykłe obrazy, widoczne pod ultrafioletowym światłem.

Zbliżający się karnawał to doskonały moment na zabawę z wykorzystaniem farb, nawet jeśli chcecie pomalować tylko niewielką część ciała lub twarzy. Snazaroo to angielska marka najpopularniejsza wśród profesjonalistów, animatorów i hobbystów. Produktów tych mogą używać nawet małe dzieci, są antyalergiczne i nie powodują podrażnień skóry. Szeroka gama kolorów oraz gotowych kompletów  farb i akcesoriów na pewno zadowoli nawet najbardziej wymagających. Te i inne ciekawe produkty kupicie w sklepie maluje.pl.
Karnawał jak malowany? Pędzel w dłoń i ćwiczymy.