Zakreconewina.pl to miejsce, w którym można znaleźć najlepsze australijskie i nowozelandzkie wina z niezależnych rodzinnych winiarni, wina z duszą, odpowiednie na rodzinny stół zastawiony świątecznymi przysmakami.

Wigilia i święta z ich różnorodnością potraw, to doskonała okazja, żeby odkryć bogactwo smaków win z antypodów bezpretensjonalnych, radosnych lub bardziej wyrafinowanych zawsze dobrej jakości. W sklepie zakreconewina.pl są bowiem tylko wina, pod którymi podpisują się najlepsi winiarze Australii i Nowej Zelandii.

Wigilijne ryby ucieszą z kieliszkiem powściągliwego, eleganckiego chardonnay z Adelaide Hills, delikatnego sauvignon blanc z Wairarapa czy rieslingów Grosseta, zaliczanego do grona dziesięciu najlepszych na świecie wytwórców białych win. Część powstaje z winogron z Polskich Wzgórz, gdzie pierwsze winorośle sadzili emigranci ze Śląska. Nawet oni uznaliby, że do śledzia w oleju najlepiej pasuje kieliszek schłodzonej wódki, ale świąteczny bigos może okazać się zupełnie nowym doznaniem popijany pinot noir Hunky Dory z Nowej Zelandii.

Kiedy na stole pojawią się drób i mięsa ich smak podkreślą znakomite bordoskie kupaże Ironclad z Waihake Island najlepsze czerwone wino Nowego Świata 2010 r., kochany przez Australijczyków Church Block, czy tajemnicza Gaia z Clare Valley. I oczywiście shirazy potężne z Barossa Valley, eleganckie z McLaren Vale, czy po prostu doskonałe, jak Shiraz Bella Garden 2008 z winiarni Two Hands, drugie najlepsze wino świata 2010 roku.

Świątecznym rozmowom doda łagodności kieliszek Catapulta, który przemyka po języku niczym czarny kot, radosne wina Stella Bella, o których jeden z recenzentów pisał: to ekspresja, pasja i wszystkie jasne, uduchowione i piękne rzeczy.

A w Sylwestra niech eksploduje Huia Blanc de Blancs, musujące wino z Marlborough, wytwarzane za pomocą methode traditionelle przez winiarzy, którzy uczyli się fachu w którzy w Szampanii, w Veuve Clicquot i Taittinger.

Zapraszamy na stronę: http://www.zakreconewina.pl