Pochodzący z Nowego Jorku Robert Downy Jr jest obecnie jednym z najbardziej rozchwytywanych i popularnych aktorów. Najnowsza produkcja z jego udziałem „Iron Man 2” szturmuje amerykański box office. Film będący kontynuacją historii o miliarderze Tonym Starku, który w przebraniu tytułowego Iron Mana walczy z przestępczością miał jak dotąd najlepsze otwarcie w tym roku i tylko w pierwszy weekend wyświetlania zarobił 128,12 miliona dolarów. Pierwsze miejsce w historii najlepszych otwarć należy do filmu „Mroczny rycerz” w reżyserii Christophera Nolana, który powstał na podstawie komiksu o Batmanie. Przyglądając się uważniej sukcesom kasowym jakie odniosły różnego rodzaju adaptacje filmowe komiksowych historii można zauważyć jak wielką cieszą się one obecnie popularnością.

Trzecia część produkcji opowiadającej o przygodach nieśmiałego Petera Parkera walczącego z przestępczością w kostiumie Spider Mana w historii najlepszych otwarć plasuje się zaraz za wspomnianym filmem Nolana. Wcześniejsze dwie części filmowych przygód człowieka pająka także okazały się równie dochodowymi produkcjami zajmując czołowe miejsca w zestawieniach box office. Podobnym sukcesem okazało się przeniesienie na ekran kinowy komiksowej opowieści o mutantach Profesora Xaviera.

Wszystkie części serii filmów „X-Men” cieszyły się nie słabnąca popularnością, mimo iż dwie ostatnie produkcje nie zyskały sobie zbyt dużej przychylności ze strony krytyków czy fanów oryginalnych komiksowych serii.

Sukces filmów opowiadających o walczących ze złem i występkiem superbohaterach, posiadających specjalne moce bądź korzystających z wyszukanej technologii widoczny jest nie tylko w zestawieniach box office, ale także w licznych zapowiedziach kolejnych produkcji. Wiele filmów będzie miało swoje kontynuacja, jak np. seria o Iron Manie czy Spider Manie, ale twórcy zapowiadają także powstanie produkcji z nowymi bohaterami jak np. Wonder Woman czy Green Latern