Na specjalnej konferencji prasowej, która odbyła  się 24 marca br. w Warszawie, związanej z premierą 
gry The Settlers 7: Droga do królestwa polskie gwiazdy rozegrały emocjonujący turniej charytatywny. Na zaproszenie Ubisoft®, producenta gry, do zaciętej potyczki w wieloosobowej rozgrywce, stanęli: Anna Bosak, Katarzyna Skrzynecka i Marcin Prokop. Dla każdego z nich było to nowe doświadczenie, a o zwycięstwie zdecydował spryt i obranie właściwej drogi w budowaniu własnego królestwa. 

Od samego początku faworytem rozgrywek był Marcin Prokop, który z przymrużeniem 
oka potraktował umiejętności swoich rywalek. Katarzyna Skrzynecka i Ania Bosak, dzięki pełnemu skupieniu oraz ogromnej ambicji, szybko zdominowały rozgrywkę i pokazały swoje umiejętności strategiczne. Marcin Prokop przyjął strategię prawdziwego mężczyzny i zaczął od budowania armii… i dlatego przegrał z kobiecą zapobiegliwością. 

To między Paniami rozegrała się zacięta końcówka turnieju The Settlers 7, której atmosferę podkręcał prowadzący spotkanie Olivier Janiak. W ostatnich minutach rozgrywek 
na prowadzenie wysunęła się Anna Bosak i to ją organizatorzy prawie ogłosili zwycięzcą, jednak „czarnym koniem” turnieju okazała się Katarzyna Skrzynecka. Przyjęła strategię budowania Państwa od podstaw, inwestując w rozwój gospodarki i społeczeństwa. Mając takie zaplecze i silną armię w ostatniej chwili zaatakowała swoich przeciwników i wygrała cegiełkę, ufundowaną przez Ubisoft, dla Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom.

„Nigdy wcześniej nie spędzałam tak wolnego czasu i zaskoczyło mnie, jak bardzo 
się wciągnęłam w Settlersów. Jest to gra dla każdego, która edukuje, uczy logicznego myślenia i jednocześnie bawi” – powiedziała zwyciężczyni. 

Pozostałe dwie organizacje społeczne, dla których grali Anna Bosak (SOS Wioski Dziecięce) oraz Marcin Prokop (FIRST – Fundacja Innowacyjnych Rozwiązań Społecznych 
i Terapeutycznych), również otrzymają cegiełki od firmy Ubisoft