Jak i kiedy powiedzieć drugiej osobie dwa magiczne słowa „Kocham Cię”. Nie jest to łatwa sprawa. Istnieje kilka poglądów na ten temat, co można, kiedy można i jak powinno się to odbyć. Niektórzy mówią, że nie powinno się wymawiać tych słów zbyt szybko, bo wybranka lub wybranek może się przerazić i uciec. Inni uważają, że nie można z tym zbyt długo zwlekać, bo efekt będzie taki sam, jak w przypadku zbyt szybkiego wyznawania miłości.

Jednak pocieszeniem jest fakt, że nie jest to regułą dotyczącą wszystkich. Każdy z nas inaczej pojmuje miłość. Jedyną poradą, która zawsze się sprawdza w tym przypadku to wyznanie uczuć w momencie kiedy będziemy na to gotowi, ale pamiętajmy także o tym, że w momencie kiedy usłyszymy z ust drugiej strony słowa: ”kocham Cię” nie odpowiadajmy: „to dobrze” lub „co z tego?”. Odpowiedz tymi samymi słowami pod warunkiem, że twoje uczucia są odwzajemnione, bo w przeciwnym razie stracicie to, co jest najcenniejsze w związku – zaufanie. Jeżeli uważasz, że jeszcze za wcześnie  na te magiczne słowa lub chcesz ożywić swój związek to w takim przypadku możesz skorzystać z kilku sposobów na niekonwencjonalne wyznanie swoich uczuć.
Miłosny przekaz nie musi być wyrażony słowami. Można go przekazać swoim spojrzeniem, które będzie prezentowało wszystko to, co jest w twoim sercu. Zalotny uśmiech jest też pewnego rodzaju sposobem, podobnie jak dotyk, ale nie ściskając tak mocno, że traci się oddech, lecz delikatne muśnięcie policzka albo dłoni.
Wyznaniem może być również spełnienie marzeń ukochanej osoby, a także zrobienie niespodzianki typu kwiaty dla ukochanej (ale nie z powodu rocznicy albo innego święta) lub zaproszenie do kina, teatru.

Jest jeszcze inny sposób – wkładanie małych bilecików z wyznaniem uczuć codziennie w inne miejsce, ale tak by ukochana osoba mogła bez problemu je odnaleźć, czyli w takie miejsca w które często zagląda.
Sprawdzonym sposobem na wyznanie swoich uczuć jest obdarowanie od czasu do czasu partnera małym prezencikiem, ale pamiętajcie by ich nie rozpieszczać.
Jednak wśród wszystkich wymienionych sposobów najlepszym jest to po prostu powiedzenie tych dwóch magicznych słów prosto z mostu: „Kocham Cię!”. Jeżeli jeszcze nie wiesz, który ze sposobów wybrać, to proponują zastosowanie wszystkich po kolei