Ten ekscentryczny model kieliszka to projekt światowej sławy projektanta damskich pantofelków, fetyszysty kobiecych szpilek, kultowego Christiana Louboutina. Połączył siły z równie znanym producentem szampana – Piperem Heidsieckiem. Efekt? Ekskluzywny zestaw szampana i kieliszków w kształcie szpilek o nazwie „Le Rituel”.

Pomysł na ten nietuzinkowy projekt nie wziął się z nikąd. Inspiracją była sama historia. Nawiązuje bowiem do rytuału erotycznego XIX-wiecznej Francji. Picie z butów kurtyzan było wtedy bardzo popularne. Obuwniczy szaleniec, uwielbiany przez wiele światowych gwiazd i luksusowa marka szampana postanowili wskrzesić ten kuriozalny zwyczaj. Trunek nalewa się do damskiego pantofelka i trzymając za obcas popija z pięty buta. 

Edycja tych oryginalnych kieliszków jest limitowana, w sprzedaży dostępne są od października. Każdy kieliszek jest jedyny w swoim rodzaju. Wykonany jest bowiem ręcznie ze słoweńskiego kryształu. Ma czarną, metaliczną barwę i 14-centymetrowy obcas. Nie mogło zabraknąć też czerwonej podeszwy – znaku rozpoznawczego francuskiego disajnera. Podeszwa jest przezroczysta i można przez nią podziwiać bąbelki.

Nie wiem, czy toast z takiego kieliszka smakuje lepiej. Jedno jest pewne – wyobraźnia Louboutina nie zna granic.

A Wam jak się podoba ten gadżet?