Wirtualne wyścigi samochodowe bardzo często nas uzależniają. Jak raz zaczniemy sterować samochodem za pomocą elektronicznej kierownicy to bardzo ciężko nas jest oderwać.  Obecnie na rynku jest dostępnych bardzo wiele różnorodnych produktów, która swoją jakością w większym bądź mniejszym stopniu nas zadowolą. Poniżej prezentujemy naszym zdaniem najciekawsze kierownice przeznaczone do wirtualnej rozrywki.

Kierownica Logitech G 25 Racing Wheel
Jest to sprzęt dla prawdziwych profesjonalistów.  Sterowanie wirtualnym samochodem wygląda tak samo jak w rzeczywistości. Oprócz hamulca i pedału gazu, jest również sprzęgło i 6 biegowa dźwignia. Ku memu zaskoczeniu sterowanie wcale nie jest takie proste. Realność kierowania sprawia, że jak raz spróbujesz to trudno jest się oderwać. Cena wysoka. W saturnie kosztuje około 1 tysiąca złotych. Jednak w sklepie internetowym ultima.pl jest promocja i dostaniemy ją za 799 złotych.

Kierownica ThrustMaster RGT Force Feedback Pro Clutch Edition
Tańsza alternatywa dla Logitecha. Niestey tańsze w tym wypadku oznacza nieco gorsze. Chociaż została wyposażona w 3 pedały w tym i sprzęgło, to jednak skrzynia biegów jest nieporównywalnie gorsza od tej Logitecha. Sprzęt dużo bardziej amatorski. Dla początkującego maniaka wyścigówek idealny. Jednak ja osobiście wolałabym dołożyć już te 300 złotych i zakupić kierownicę Logitech G 25 Racing Wheel.

Kierownica Logitech Vibration Feedback Wheel
Kierownica odpowiednia dla każdej osoby chcącej po prostu dobrze bawić się podczas gry. Nie dostarczy nam aż tak dużej realności jak Logitech G 25 Racing Wheel, ale jest na pewno godna uwagi. Tym bardziej, że cena jest atrakcyjna na ultima.pl zapłacimy 169.90 złotych.

Kierownica Tracer TRJ-SD SpeedDriver
Jest najtańszą alternatywą dla każdej osoby, której nie zależy na realności sterowania tylko na dobrej zabawie. Wyposażona w 2 pedały: hamulec i gaz. Jest to najtańsza propozycja, która zadowoli niewymagających użytkowników.

Jeśli interesuje Was realność jazdy to idealną propozycją jest Kierownica Logitech G 25 Racing Wheel. Jeśli jednak nie przywiązujecie dużej wagi do zmiany biegów to Logitech Vibration Feedback Wheel jest odpowiednim wyborem. W końcu Logitech jest firmą, która specjalizuje się w produkcji akcesoriów do gier.