Wygląd twojej skóry może zmieniać się w zależności od wewnętrznych i zewnętrznych zmian. Oczywiście nie powoduje to, że zmienia się typ twojej cery. Przyczyną zmian może być zła dieta, a także choroba, która może objawić się niewielkimi wypryskami lub wągrami. Może kilka rad zamieszczonych tutaj pomoże tobie uniknąć tak nieprzyjemnych niespodzianek w przyszłości.

Jeżeli zauważyłaś wypryski na swojej brodzie, pryszcze lub krostki może być to objawem zaburzeń działania przewodu pokarmowego. W związku z tym powinnaś zastanowić się, co może szkodzić w twojej diecie i czy spożywasz odpowiednią ilość substancji balastowych – czyli składniki produktów spożywczych pochodzenia roślinnego, których organizm nie potrafi przetrawić. Warto również wybrać się do ginekologa, gdyż takie objawy mogą wskazywać zapalenie jajowodów lub ukrytą grzybicę. 
Natomiast przy uporczywych krostkach i pryszczach, których nie daje wyleczyć się tygodniami warto w tym przypadku umówić się z dentystą. Możliwe, że ich przyczyną jest ząb lub dziąsło, gdzie może rozwijać się stan zapalny.

W przypadku zanieczyszczonego czoła, powodem tego może być także lakier do włosów. Dlatego staraj się osłonić czoło przed rozpylaniem lakieru. 
A co z wypryskami na dolnej partii policzków? Wypryski i wągry po bokach dolnej szczęki mogą powstać w wyniku podpierania twarzy dłońmi. Stany zapalne na twarzy mogą spowodować bakterie znajdujące się na rękach