Kim jest Alexa Chung? Dobre pytanie. To kobieta o wielu twarzach, równie wielu talentach. Świetnie radzi sobie zarówno jako prezenterka radiowa, telewizyjna, modelka i projektantka. Dla wielu wyrocznia w kwestiach ubioru i ikona mody. Znana ze swojego naturalnego, niewymuszonego stylu bycia. Makijaż, fryzura, ubrania i zachowanie wszystko współgra ze sobą. W przeciwieństwie do wielu młodych kobiet żyjących w świetle reflektorów i fleszy ona pozostaje zwyczajną dziewczyną stroniącą od używek, imprez do białego rana i problemów z prawem.

alexa chung


Urodzona 5 listopada 1983 roku. Swoją karierę rozpoczęła w wieku 16 lat jako modelka pozująca głównie do młodzieżowych magazynów takich jak Elle Girl i Cosmo Girl. Jednocześnie pojawiała się w teledyskach The Streets i Westlife. Ponieważ czuła się dobrze przed kamerą postanowiła na jakiś czas odstawić modeling i zająć si pracą w telewizji. W 2006 roku podjęła współpracę z brytyjską stacją telewizyjną Channel 4. Prowadził tam program o gwiazdach muzyki pop. Następnym krokiem w jej karierze było współtworzenie programy z Gokiem Wanem „Gok’s FashionFix”.

alexa chung - pokaz


Pomimo licznych zajęć najbardziej znana jest ze swojego wyjątkowego stylu. Potrafi sprawić, że nawet w rzeczach od Chanel wygląda zwyczajnie. Jak sama twierdzi bliższy jest jej styl wyluzowanej chłopczycy niż dziewczęce, różowe sukienki. Podobają jej się rzeczy w stylu marynarskim ze złotymi guzikami i kotwicami oraz styl sióstr Olsen. Jej znaki rozpoznawcze to wzrost (173cm), bardzo szczupła sylwetka, włosy w naturalnym nieładzie oraz oczy podkreślone eyelinerem żeby „wyglądać bardziej jak kot”.

Alexa Chung- gwiazda

 

Dostaje wiele ubrań od projektantów ponieważ gdy tylko się w czymś pojawi staje się to swojego rodzaju musthave. Współpracowała z firmą Pepe Jeans, tworząc dla niech kolekcje ubrań sygnowaną swoim nazwiskiem, była twarzą Lacoste, obecnie pracuje dla Vero Mody. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób podziwia jej styl i stara się go naśladować oraz, że jej nazwisko jest obecne na listach najlepiej ubranych kobiet świata.

alexa chung- stylizacja


A jak wam podoba się styl Alexy? Uważacie, że jej styl godny jest naśladowania i że zasługuje na miano „ikony stylu”?

 

Autor: Katarzyna Rytel