Ciągłe gonienie za najnowszymi trendami jest czasem zgubny. Nie zawsze to co jest modne pasuje do naszej sylwetki, albo po prostu nas na to stać. Po za tym trendy wyznaczone są na sezon, czasem coś zostaje na kolejny, jak rurki, w które inwestycja okazała się długoterminowa. Jednak jest masa trendów i masa kobiet, które im ulegają, a potem myślą „co ja sobie myślałam, jak to kupowałam?” Myślicie „skąd ja to znam?” Zakupy trzeba przemyśleć. Oczywiście warto inwestować w trendowe, sezonowe ubrania, czy dodatki, jednak można także postawić na klasykę. Właśnie w zimie możemy kupić klasyczne oficerki, czarne bądź brązowe. Mamy pewność, że będą modne także za rok.

Natomiast jeśli lubimy mieć więcej zimowych butów, do co rok możemy uzupełniać naszą klasykę, sezonowymi nowościami, w które jednak zainwestujemy trochę mniej niż w nasze skórzane, sprawdzone oficerki. Podobnie jest z torebkami. Czarna torebka na większym uchu, przyda nam się w każdej porze roku i będzie dobrze wyglądała z wszelakimi ubraniami. Może to być klasyczna Chanel lub jej namiastka. To oczywiście zależy od zasobności naszego portfela. Największe gwiazdy mają nowe torebki każdego sezonu i są to torebki projektantów z najwyższych półek. Pamiętajmy jednak, że gwiazdy nie rzadko dostają je, tylko po to, by zareklamować dany produkt. Kolejnym klasykiem, który musi znaleźć się w naszej szafie to małą czarna, perły i czarne pantofle. Czarną sukienkę możemy odmienić przy okazji każdego wyjścia. Czy to biżuterią, czy to rajstopami, kolorowymi butami lub szaloną kopertówką. Klasyczny sznur pereł przyda się zarówno do białej koszuli, jak i T-shirta i kamizelki. Można z niego zrobić także bransoletkę. Czarne, eleganckie pantofle w szpic, ratują nas w każdej sytuacji, gdy trzeba wyglądać skromnie, a efektownie. 
Możemy mieć wiele chustek, szafliczków i apaszek. Mając klasyczną, jedwabną chustkę od Hermesa można czuć się szykownie i wytwornie. Jest to droga inwestycja, ale na pewno służyć nam będzie przez lata. Możemy ją stosować jako szalik pod szyje, ale można zrobić z niej także opaskę, czy pasek.

Pamiętajmy, że klasyki mogą uzupełniać nasze zestawy, złożone z modowych nowinek. Takie połączenie sprawiają, że jesteśmy modne do kwadratu, bo klasyka z mody nie wyjdzie nigdy