Kilka chwil po dostaniu Oscara za najlepszą aktorkę, Sandra Bullock podziękowała swojemu mężowi Jesse James tymi słowami „On jest niesamowity. Patrzę na niego i chcę powiedzieć „dziękuje”. Jesse, który miał oczy w łzach odpowiedział, że „Ona jest przepiękna. Wyjątkowa. Odbiera mi oddech”. Teraz to wydaje się nie możliwe, aby dwa tygodnie później, Sandrę prześladował słynna klątwa Oscarowa.
Okazało się, że Jesse zdradzał swą żonę od 11 miesięcy z wytatuowaną modelką, którą poznał online. Michelle „Bombshell” McGee uważa, że odwiedziała go w jego biurze, gdy Sandra w tym czasie kręciła film. Modelka uważa, że nigdy by się z nim nie związała, gdyby wiedziała, że jest żonaty. Jesse, mechanik samochodowy powiedział Michelle, że on z Sandrą są w seperacji. 24 letnia Bombshell poznała go przez ogłoszenie pracy, miała wystąpić w jego reklamie. Gdy dostała propozycję rozmowy, poszło do jego biura, gdzie się z nim przespała. Twierdzi, że ma ona o wiele więcej wspólnego z Jessem niż Sandra, bowiem oby dwoje lubią motocykle. Michelle opowiada wszystko z szczególami, chociażby o sytuacji gdy leżała z Jessem w łóżku, oglądając nagrody MTV, gdzie Sandra zdobyła statuetkę poraz kolejny za najlepszą aktorkę.
Sandra postanowiła odrazu opuścić ich wspólny dom w Kalifornii i na jakiś czas zrezygnować z wszystkich obowiązków. Odwołała między innymi premierę swojego filmu w Londynie. Jej mąż wydał zaświadczenie, mówiąc, że to wszytsko nieprawda i żałuje, że skrzywdził tak bardzo aktorkę. Bliscy przyznali, że artystce jest teraz bardzo trudno, ponieważ sama nie wiem w co wierzyć.
To nie pierwszy raz kiedy po zdobycie Oscara małżenstwa się sypią.
Julia Roberts trzy miesiące po zdobyciu nagrody za rolę Erin Brockovich, związek z Benjaminem Brattem była juz historią. To samo spotkało Charlie Theron i Stuarta Townsenda. Mąż Hilary Swank odszedł od niej po kilka miesiącach od zdobycia nagrody. Reese Witherspoon z Ryanem Phillippe uchodzili za wzorowe małżeństwo. Osiem miesięcy po zdobyciu Oscara dowiedziała się, że Ryan miał romans z aktorką Abbie Cornish.

Czy nas Osckarem rzeczywiście krąży klątwa, czy to tylko zbieg okoloiczności?